Miniblog

Taka będzie Nokia Lumia z Windows Phone 8?

Michał Majchrzycki
Taka będzie Nokia Lumia z Windows Phone 8?
4

Pamiętam jakim zaskoczeniem (niemiłym) była wiadomość, że większość obecnych smartfonów z Windows Phone nie będzie obsługiwać kolejnego dużego wydania mobilnego systemu Microsoftu. Myślę, że z tego powodu spora liczba potencjalnych klientów Nokii zrezygnowała z dostępnych na rynku urządzeń fińskiej...

Pamiętam jakim zaskoczeniem (niemiłym) była wiadomość, że większość obecnych smartfonów z Windows Phone nie będzie obsługiwać kolejnego dużego wydania mobilnego systemu Microsoftu. Myślę, że z tego powodu spora liczba potencjalnych klientów Nokii zrezygnowała z dostępnych na rynku urządzeń fińskiej firmy. Nic jednak straconego - wkrótce Noka zapewne przedstawi nowe smartfony dostosowane do Windows Phone 8. Może tak będą wyglądały?

Jak wiemy, Windows Phone 8 (Apollo) ma charakteryzować się m.in. większą liczbą kafelek dostępnych na ekranie głównym. Pośrednio można więc wnioskować, że urządzenia z przygotowywaną przez inżynierów Microsoftu wersją systemu będą wymagały nieco większych ekranów niż dotychczas. Możliwe jednak, że firma z Redmond dopasuje WP 8 do różnych ekranów, przez co klienci nie będą zmuszeni jedynie do noszenia prawie-tabletów w kieszeni. Zobaczymy.

Na razie przyjrzyjmy się jednak konceptowi zaprezentowanemu na stronach MyNokiBblog.com. Nokia Lumia 1001 charakteryzuje się nie tylko Windows Phone 8, ale również rozdzielczością 1280 x 768 pikseli, aparatem Pureview oraz pamięcią 16 lub 32 GB. Ciekawe, czy właśnie coś takiego zaprezentuje Nokia na potrzeby Windows Phone 8?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu