Miniblog

Tak wyglądał wzrost i upadek jednego z największych producentów smartfonów z Androidem

Michał Majchrzycki
Tak wyglądał wzrost i upadek jednego z największych producentów smartfonów z Androidem
25

HTC. jeszcze nie tak dawno gigant i jeden z największych producentów smartfonów z systemem Android. Dzisiaj producent telefonów radzi sobie znacznie gorzej, niż kilka lat temu. Co jest powodem złej formy HTC? Dobra passa Samsunga, a może błędy we wprowadzaniu nowych produktów? Zobaczmy, jak wyglądał...

HTC. jeszcze nie tak dawno gigant i jeden z największych producentów smartfonów z systemem Android. Dzisiaj producent telefonów radzi sobie znacznie gorzej, niż kilka lat temu. Co jest powodem złej formy HTC? Dobra passa Samsunga, a może błędy we wprowadzaniu nowych produktów? Zobaczmy, jak wyglądała droga na szczyt i w dół firmy, która niedawno była na ustach wszystkich, a dziś zdaje się być cieniem samej siebie.

Nie wiem, czy pamiętacie, ale pierwszy smartfon z Androidem (G1) został wyprodukowany właśnie przez HTC. Potem mieliśmy Nexus One, a potem całą serię smartfonów z mobilnym systemem Google'a. Jeszcze w zeszłym roku najwięcej telefonów z Androidem w USA pochodziło z taśmy produkcyjnej HTC. A potem firma zaczęła radzić sobie coraz gorzej na rynku. Widać to idealnie na spadku wartości giełdowej HTC.

Ciekawe, czy firma w końcu odbije od dna (może jeszcze go nie osiągnęła?) i znowu stanie w szranki z obecnym liderem na rynku, czyli Samsungiem? Może pomocą okaże się nowy smartfon dla Facebooka, o którym od jakiegoś czasu krążą plotki?

Wykres: Yahoo!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidHTC DreamHTCHTC sense