Felietony

GG na pierwszym miejscu w Google Play!

Grzegorz Marczak
GG na pierwszym miejscu w Google Play!
7

Można nie lubić GG, wytykać im wydajność, wielkość, spóźnienia na rynku itp. Jedno jednak trzeba przyznać, mobilnie na Androida dają radę. Niedawno rozesłali informacje prasową o tym, że są na pierwszym miejscu w polskim Google Play. Odczekałem dzień czy dwa, sprawdzam i widzę, że nadal się trzymają...

Można nie lubić GG, wytykać im wydajność, wielkość, spóźnienia na rynku itp. Jedno jednak trzeba przyznać, mobilnie na Androida dają radę. Niedawno rozesłali informacje prasową o tym, że są na pierwszym miejscu w polskim Google Play. Odczekałem dzień czy dwa, sprawdzam i widzę, że nadal się trzymają a licznik pobrań sugeruje że mogą być blisko miliona. Mówię oczywiście o kategorii aplikacji darmowych, co jednak niczego nie zmienia bo to właśnie darmowe aplikacje zaliczają najwięcej pobrań.

Warto jednak podkreślić, że w branży mobilnej nie do końca liczy się ilość pobrań tylko ilość aktywny użytkowników bo to ten parametr tak naprawdę pokazuje czy nasza aplikacja jest używana. W przypadku aplikacji na Androida GG moim zdaniem trzyma się dobrze. Z informacji jakie uzyskałem wynika, że zbliżają się do miliona pobrań przy 600 tysiącach aktywnych użytkowników (przez aktywnych rozumiem przynajmniej raz w miesiącu korzystających z GG).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu