Android

Tak Skype na Androidzie powinien działać od dawna

Konrad Kozłowski
Tak Skype na Androidzie powinien działać od dawna
8

Od pewnego czasu oglądamy festiwal zmian i nowości w Skype. Ostatnią świetną wiadomością była zapowiedź przeglądarkowej wersji Skype'a, która jest już testowana przez pewne grono użytkowników. Zanim jednak doczekamy się ogólnej dostępności tej nowości, okazuje się, że użytkownicy Androida mają inne...

Od pewnego czasu oglądamy festiwal zmian i nowości w Skype. Ostatnią świetną wiadomością była zapowiedź przeglądarkowej wersji Skype'a, która jest już testowana przez pewne grono użytkowników. Zanim jednak doczekamy się ogólnej dostępności tej nowości, okazuje się, że użytkownicy Androida mają inne powody do zadowolenia.

Jeżeli korzystaliście z desktopowej wersji aplikacji Skype'a, to doskonale wiecie, że po zminimalizowaniu okna aplikacji, bądź przełączeniu się do innego programu, w jednym z rogów ekranu pojawi się miniaturka wideo z naszym rozmówcą. W wielu przypadkach takie rozwiązanie staje się bardzo pomocne, więc byłoby super, gdyby również na urządzeniu mobilnym było to możliwe.

Prezentując Chat Heads, Facebook pokazał jak duże możliwości stoją jeszcze przed deweloperami tworzącymi aplikacje na Androida. Udowodnił też, że prowadzenie rozmowy na smartfonie czy tablecie nie musi wiązać się z brakiem możliwości komfortowego wykonywania innych czynności. Rozmowa może odbywać się "obok" tego co robimy i dokładnie taka sama zasada dotyczy teraz także wideorozmów w Skypie - prowadząc konwersację i jednocześnie widząc rozmówcę możemy korzystać z innych programów.

Ostatnio udostępniona wersja Skype'a umożliwia kontynuowanie wideorozmowy po wyjściu z aplikacji - podobnie jak na desktopie, na ekranie pojawi się niewielkie okienko, a my będziemy mogli zająć się czymś innym. Co ciekawe, taka funkcja dostępna była w aplikacji Skype'a dla tabletów z Androidem od około roku, ale najwyraźniej dopiero teraz podjęto decyzję o dodaniu jej w wydaniu dla smartfonów. Wynika to najprawdopodobniej z rosnącej popularności telefonów z naprawdę dużymi ekranami. Jeżeli chcecie sprawdzić funkcję picture-in-picture to wystarczy, że zaktualizujecie aplikację do najnowszej wersji z Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SkypeAndroidkomunikatory