Android

Jedna z funkcji z Androida Lollipop dostępna dla każdego dzięki tej aplikacji

Konrad Kozłowski
Jedna z funkcji z Androida Lollipop dostępna dla każdego dzięki tej aplikacji
24

Kilka dni temu opisywałem na Antyweb bardzo ciekawą funkcję w nowym Androidzie. W dalszym ciągu oczekujemy na kolejne zapowiedzi udostępnienia aktualizacji dla naszych smartfonów, ale jak się okazuje "zaufane lokalizacje" możemy już dziś określić, by pozbyć się nagminnego podawania kodu przy odblok...

Kilka dni temu opisywałem na Antyweb bardzo ciekawą funkcję w nowym Androidzie. W dalszym ciągu oczekujemy na kolejne zapowiedzi udostępnienia aktualizacji dla naszych smartfonów, ale jak się okazuje "zaufane lokalizacje" możemy już dziś określić, by pozbyć się nagminnego podawania kodu przy odblokowywaniu ekranu.

Jak zaznaczaliście w komentarzach pod poprzednim tekstem, w Google Play znaleźć można aplikacje, które częściowo będą spełniać systemową funkcję nowego Androida. Bez zrootowania telefonu nie skorzystamy ze wszystkich ich możliwości, ale mimo to korzystanie ze smartfona może stać się bardziej przyjemne.

Jedną z takich aplikacji jest Delayed Lock - pozwala ona na konkretne określenie okoliczności, w których telefon nie będzie wymagał od nas podania hasła lub PIN-u. I tu właśnie spotykamy się z pierwszą przeszkodą, ponieważ tylko te dwa sposoby zabezpieczenia są dostępne bez rootowania - najbardziej odczuwalny jest brak opcji wprowadzania wzoru.

Jakie więc mamy tak naprawdę opcje? Przede wszystkim wskazać można sieci Wi-Fi do których będziemy się podłączać - gdy aplikacja potwierdzi jedną z nich, z ekranu zniknie monit o podanie hasła. Podobnie sytuacja wygląda z urządzeniami Bluetooth, więc do pewnego rodzaju weryfikacji można nawet wykorzystać słuchawki bezprzewodowe czy opaski wyposażone w tę technologię. Oprócz nich warto zainteresować się scenariuszem, gdy telefon podłączony jest do ładowarki. W ustawieniach znalazło się też wiele pomocnych pozycji, dlatego polecam zajrzeć również tam.

Aplikacja będzie oferowała pełnię możliwości przez 7 pierwszych dni po instalacji, po tym czasie będziecie musieli podjąć decyzję o zakupie pełnej wersji (1,99 euro). Jest więc sporo czasu na przetestowanie jej w prawdziwych warunkach i sprawdzenie czy odpowiada naszym potrzebom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidlockscreenLollipop