Filmy

Tajemniczy ogród powraca w odświeżonej wersji. Zobaczcie baśniowy zwiastun

Weronika Makuch
Tajemniczy ogród powraca w odświeżonej wersji. Zobaczcie baśniowy zwiastun
1

Moda na powroty do przeszłości nie mija. Tym razem twórcy zabrali się za film familijny sprzed lat.

Tajemniczy ogród to przede wszystkim powieść obyczajowa autorstwa Frances Hudgson Burnett. Wydano ją w 1911 roku, a od tamtej pory doczekała się kilku ekranizacji. Najbardziej znaną wersją jest ta z 1993 roku, którą wyreżyserowała Agnieszka Holland. Już w przyszłym roku dzieci i dorośli będą mieli okazję odświeżyć sobie tę opowieść. Powstaje bowiem kolejna adaptacja klasycznej powieści.

Tajemniczy ogród zadebiutuje wiosną 2020

W najnowszej wersji wystąpią m.in. Colin Firth (Jak zostać królem, Dziennik Bridget Jones), Maeve Dermody (I nie było już nikogo, Martwa rzeka), Julie Walters (Billy Eliot, Mamma Mia) i Dixie Egerickx (Patrick Melrose, Zło czai się w lesie). Całość wyreżyseruje Marc Munden (Utopia, Szkarłatny płatek i biały), scenariusz napisał Jack Thorne (Cudowny chłopak, Nauka spadania). Zwiastun wygląda całkiem zachęcająco. Wygląda na to, że współczesne dzieciaki mają szansę otrzymać klasyczną historię zrobioną w nowoczesny sposób z pięknymi zdjęciami. Oczywiście zwiastun to tylko zwiastun, wrażenie może być całkowicie mylne.

Recenzja Toy Story 4. Właśnie tak powinno robić się filmy animowane

Fabuła Tajemniczego ogrodu opowiada o Mary Lennox, która przyszła na świat w Indiach. Wychowywana przez niańki nie rosła na zbyt urocze dziecko. Była chorowita, niemiła, terroryzowała służbę. Zostaje osierocona w wieku dziesięciu lat, trafia pod opiekę wuja mieszkającego w Anglii. Z początku i tam nie sprawia wrażenie zbyt przyjemnej, nie jest w stanie się zaaklimatyzować. Dzięki opiece, jaką roztoczyła nad nią służąca Marta oraz za sprawą coraz to większego zainteresowania przyrodą, zaczyna się zmieniać. Wreszcie odkrywa tytułowy tajemniczy ogród, ukryty za wielkim murem. Dopiero w nim rozpoczyna się prawdziwa przygoda oraz przemiana dziewczynki. To opowieść o rodzinie, przyjaźni i naturze - idealny materiał dla dzieciaków.

Na Disney+ trafią klasyczne animacje z lat 90. Zobaczymy m.in. Spider-Mana czy X-Menów

Moda na przywracanie filmów sprzed lat trwa nadal. Wszystko wskazuje na to, że nie pozbędziemy się jej zbyt szybko. Jeśli należycie do przeciwników tego typu zagrań, możecie zrobić tylko jedno - nie chodźcie na odświeżone produkcje. Nie wspierajcie ich. Im mniejsze sukcesy finansowe, tym mniejsze chęci tworzenia tego samego raz jeszcze. Jeśli jednak pasuje wam taka kolej rzeczy i jesteście ciekawi nowego spojrzenia na to, co doskonale znacie, pozostaje wam się cieszyć. Nadchodzą lata waszej radości. Oby Tajemniczy ogród stał się przyjemnym powrotem do dzieciństwa, a nie tylko tanią zagrywką marketingową, czepiającą się ludzkiej nostalgii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu