Filmy

Nietypowy zwiastun filmu Breaking Bad: El Camino to burza emocji. Oczekiwania są przeogromne!

Konrad Kozłowski
Nietypowy zwiastun filmu Breaking Bad: El Camino to burza emocji. Oczekiwania są przeogromne!
10

Netflix zaprezentował nowy materiał promocyjny filmu El Camino, który będzie kontynuacją ogromnego serialowego hitu Breaking Bad. Powracają Jesse Pinkman, Hank Schrader, Steven Gomez oraz... Walter White. Zwiastun to solidna piguła nostalgii dla fanów.

Pierwsze zapowiedzi filmu El Camino nie napawały mnie optymizmem. Po tak zakończonym serialu (niestety, uważajcie, będą spoilery!) wydawało się, że historia nie wymaga żadnych dodatkowych rozdziałów. Czy nowego materiału było zbyt mało, żeby nakręcić serial? A może od początku twórcy zamierzali zamknąć nowe wydarzenia w ramach filmu? Niezależnie od tego, jak wyglądało to za kulisami, efektem jest pełnometrażowy obraz, który będzie mieć premierę 11 października.

Netflix bardzo długo trzymał w tajemnicy wszystkie szczegóły związane z produkcją, włączając w to tytuł. Ten poznaliśmy stosunkowo niedawno, a teraz nadszedł czas na nieco obszerniejszy materiał z nowymi scenami. Klip trwający ponad 3 minuty to teledysk i przede wszystkim zlepek wielu kluczowych scen z serialu. Widzimy na nich dwóch głównych bohaterów, Jesseego Pinkmana oraz Waltera White'a. Nie sądzę, by twórcy postanowili odkręcić to, co wydarzyło się na koniec serialu i zamierzali przywrócić do życia Heisenberga. Obstawiam, że w filmie zobaczymy wydarzenia z udziałem Walta, które miały miejsce jeszcze przed finałem serialu.

Nowe wideo promujące film Breaking Bad - El Camino

Punktem wyjścia nowej historii jest przesłuchanie Jessego Pinkamana przez Hanka Schradera i Stevena Gomeza - dwóch agentów DEA, którzy niemal od samego początku deptali wspomnianej dwójce po piętach. Miejmy nadzieję, że w opowieści Pinkmana znajdzie się więcej miejsca na nowe fakty i niewiele przestrzeni na powielenie już znanych przez nas wydarzeń.

Jak wspomniałem, premiera El Camino na Netflix już 11 października i można być pewnym, że do tego czasu serwis zaserwuje nam nowe materiały promocyjne, które jeszcze bardziej pobudzą apetyt na premierę, o ile jest to w ogóle potrzebne. Po jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym serialu, jakim był Breaking Bad, oczekiwania wobec El Camino są olbrzymie. Trzymam kciuki, żeby się udało.

Wszystkie sezony Breaking Bad możecie oglądać (po raz pierwszy w 4K) na Netflix.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu