Telekomy

No to mamy już komplet - T-Mobile ogłasza swoją nową ofertę roamingową

Grzegorz Ułan
No to mamy już komplet - T-Mobile ogłasza swoją nową ofertę roamingową
35

T-Mobile dołącza do Play, Orange i Plus, którzy wystąpili do UKE o uzyskanie zgody na dopłaty do roamingu i takowe otrzymali. T-Mobile jako ostatni taką zgodę uzyskał i podzielił się dziś nowymi zasadami w roamingu w UE dla swoich klientów.

Tak jak w przypadku pozostałych operatorów (kwestie zmian warunków umowy podczas jej trwania) obecni klienci T-Mobile nie odczują na razie zmian, natomiast klienci, który będą podpisywali nową umowę od 1 lipca 2018 roku, nadal będą mogli korzystać z nielimitowanych rozmów i wiadomości SMS/MMS w roamingu, ale w przypadku transferu danych ustalono na sztywno limit 1 GB, dla wszystkich nowych klientów. Po przekroczeniu tego limitu klienci będą musieli dopłacić za każdy GB 14,91 zł.

Chcemy, aby nasi klienci nie musieli rezygnować z utrzymywania kontaktów z bliskimi w czasie zagranicznych podróży, dlatego zdecydowaliśmy, pomimo zgód jakie otrzymaliśmy od UKE, że dla obecnych i przyszłych klientów abonamentowych nie wprowadzamy żadnych dodatkowych opłat za połączenia głosowe, SMSy i MMSy. Dla obecnych klientów nie wprowadzany również żadnych zmian w zakresie rozliczania transmisji danych w roamingu. Osoby, które podpiszą umowę od 1 lipca 2018 roku, niezależnie od wybranej taryfy, otrzymają możliwość przesłania do 1 GB danych bez żadnych dodatkowych opłat zgodnie z zasadą RLAH. Powyżej tej ilości, aż do określonego w cenniku limitu FUP dla danej taryfy, zastosowana będzie dopłata w wysokości 14,91 złotych za 1 GB (12,12 netto w masowych ofertach biznesowych). Po przekroczeniu limitu danych określonego przez FUP naliczane będą opłaty na dotychczasowych zasadach.

A co z klientami ofert na kartę? Otóż, zarówno klienci T-Mobile i Heyah na kartę, którzy mają wykupione pakiety na minimum 30 dni, dostaną do wykorzystania w roamingu na terenie UE co miesiąc pakiet 100 minut na połączenia przychodzące i wychodzące, 50 SMS-ów i 500 MB transferu danych. Po przekroczeniu tych limitów zastosowane zostaną dodatkowe opłaty:

  • 0,04 zł za minutę połączenia wychodzącego;
  • 0,12 zł za 10 minut połączeń odebranych;
  • 0,12 zł za 10 wysłanych SMS-ów;
  • 0,12 zł za 10 wysłanych MMS-ów;
  • 14,91 zł za 1 GB transmisji danych

W przypadku ofert na kartę, zmiany dotyczą obecnych i nowych klientów od 1 lipca 2018 roku. Dla przypomnienia i dla klientów innych operatorów z "wielkiej czwórki", których ominęły nowe zasady obowiązujące w roamingu w UE, zapraszam do naszych wpisów o nowych stawkach Play, Orange oraz Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu