Facebook

Szyfrowanie w nowym Androidzie i kolejne zmiany w strumieniu Facebooka

Tomasz Popielarczyk
Szyfrowanie w nowym Androidzie i kolejne zmiany w strumieniu Facebooka

Tydzień zamykają dwie istotne informacje dla użytkowników Androida i Facebooka (czyli pewnie większości z Was...). Ten pierwszy w nowej wersji ma się stać NSA-odporny i szyfrować wszystkie dane użytkownika. Drugi natomiast będzie serwował teraz lepszej jakości (który to już raz) treści dostosowane d...

Tydzień zamykają dwie istotne informacje dla użytkowników Androida i Facebooka (czyli pewnie większości z Was...). Ten pierwszy w nowej wersji ma się stać NSA-odporny i szyfrować wszystkie dane użytkownika. Drugi natomiast będzie serwował teraz lepszej jakości (który to już raz) treści dostosowane do bieżących trendów. Oczywiście nie są to jedyne newsy z dzisiejszej prasówki.

Nowy Android NSA-odporny

Washington Post poinformował, że Google pracuje nad autorskim standardem szyfrowania, który miałby zostać zastosowany w Androidzie. Rozwiązanie miałoby być częścią procesu aktywacji urządzenia, a nie opcjonalnym dodatkiem, a więc dostęp do wszystkich zgromadzonych na urządzeniu danych będzie dostępny wyłącznie po podaniu właściwego hasła. Rzecznik Google zapewnia, że rozwiązanie to było obecne w Androidzie od trzech lat, ale teraz zostanie aktywowane domyślnie, więc nikt nie będzie musiał się nawet nim przejmować.

Strumień Facebooka będzie dostosowywał się do obecnych trendów

Facebook znów ogłosił zmiany w algorytmach rządzących strumieniem newsów. Tym razem dotyczą one obecnych trendów. Serwis ma wyświetlać częściej posty aktualne, informujące o wydarzeniach które mają aktualnie miejsce - np. premierach filmów lub rosnące popularności konkretnych osób lub marek. W związku z tym analizowana będzie nie tylko ilość polubień i udostępnień treści, ale również to, jak rozkładają się on w czasie. Przykładowo, jeżeli post zdobył dużo interakcji tuż po opublikowaniu, ale od kilku godzin nikt już w niego nie klika, to znaczy, że utracił swoją aktualność i nie warto go wyświetlać.

Google będzie wyróżniać aplikacje z mikropłatnościami w sklepie Play

Google najpierw zażądał od wszystkich deweloperów, których programy posiadają mikropłatności, podania fizycznych adresów zamieszkania/działalności, a teraz planuje przygotować dla nich osobne kategorie. W odpowiedzi na maila jedno ze studiów programistycznych otrzymało informację o uruchomieniu nowego sposobu wyświetlania informacji o mikropłatnościach w programach. Miałby on ruszyć z końcem września i prezentować użytkownikom dane o tym, jaką rolę element ten odgrywa w danej produkcji - czy jest tylko narzędziem do wykupienia dodatkowej zawartości czy może działa jako stale dostępna waluta premium. W AppStore podobne mechanizmy działają już od jakiegoś czasu, więc chciałoby się rzec - najwyższa pora Google.

Alibaba z wyższą wyceną od Amazona

Chiński gigant e-commerce debiutuje na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych. Wycena akcji na poziomie 68 dol. daje ogólną wartość firmy na poziomie 168 mld dol. Dla porównania działający już od dłuższego czasu globalnie Amazon jest wyceniany na 150 mld dol. Debiut miałby zapewnić Alibabie dodatkowe fundusze rzędu 21,8 mld dol. Firma już zapowiedziała, że chce przeznaczyć je na szereg akwizycji i rozszerzyć pole swojej działalności o nowe usługi.

WiFi w placówkach Eurobanku

Na koniec coś z rodzimego podwórka. Netia i Eurobank zawarły porozumienie, na mocy którego w placówkach tego ostatniego będziemy mieli teraz dostęp do bezpłatnego WiFi. Na początek rozwiązanie to uruchomiono w 100 punktach, ale w planach są kolejne. Dostęp dla gości i klientów ma być nielimitowany. Cóż, moeże teraz chociaż stanie w kolejkach stanie się choć ciut mniej frustrujące...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu