Facebook

Facebook testuje znikające posty. I bardzo dobrze

Konrad Kozłowski
10

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tego typu nowością na Facebooku, ale wydała mi się zbyt... no właśnie, jaka? Przekombinowana? Być może. Odrobinę. Ale znikające po określonym czasie posty to bardzo potrzebna rzecz wbrew pozorom i dobrą wiadomością jest, że Facebook zaczyna testować wdrożenie te...

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tego typu nowością na Facebooku, ale wydała mi się zbyt... no właśnie, jaka? Przekombinowana? Być może. Odrobinę. Ale znikające po określonym czasie posty to bardzo potrzebna rzecz wbrew pozorom i dobrą wiadomością jest, że Facebook zaczyna testować wdrożenie tej funkcji.

"Ktoś? Coś? Dziś?", "Jaki film na wieczór?", "Zapraszam na imprezę x dziś o 20:00" - trzy przykładowe treści wpisów, które pojawiają się w strumieniu zapewne każdego użytkownika Facebooka. Problem w tym, że po pewnym czasie stają się one nieaktualne, a dla osób po prostu dbających o wygląd swojego profilu są naprawdę irytującymi aktywnościami, których chciałyby się pozbyć w wygodniejszy sposób.

Prawdopodobnie będzie to możliwe. W sekcji "Pomoc" pojawiło się nowe pytanie "Jak mogę dodać post i ustawićjego czas wygaśnięcia?". W jezyku angielskim odpowiedź informuje nas, że opcja jest dostępna tylko w wybranych lokalizacjach, zaś w polskojęzycznej wersji pomocy proces ten jest dokładnie opisany. Wystarczy kliknąć na stoper i wybrać datę oraz czas. Nie wiemy jednak jakim okresem będziemy dysponować.

Oferowanie tej funkcji przez Facebooka to jedno, zaś wykorzystywanie jej przez użytkowników to drugie. Czy większość osób publikujących posty nadające się do zniknięcia po pewnym czasie będzie chciała poświęcić choć chwilę na ustawienie pory ich automatycznego usunięcia? Szczerze w to wątpię. Ale nie wypada nie im tego nie zaproponować.

Kesu / Shutterstock.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook