Facebook

Nowe ustawienia aplikacji na Facebooku i Chrome z lepszym systemem podpowiedzi

Tomasz Popielarczyk
Nowe ustawienia aplikacji na Facebooku i Chrome z lepszym systemem podpowiedzi
0

Miniona noc była pracowita dla programistów Facebooka. Efekty ich pracy możecie już prawdopodobnie podziwiać na swoich kontach, gdzie uruchomiony został nowy panel zarządzania aplikacjami. Tymczasem mobilna wersja Chrome otrzymała lepszy mechanizm podpowiadania, a popularna aplikacja Flipboard będzi...

Miniona noc była pracowita dla programistów Facebooka. Efekty ich pracy możecie już prawdopodobnie podziwiać na swoich kontach, gdzie uruchomiony został nowy panel zarządzania aplikacjami. Tymczasem mobilna wersja Chrome otrzymała lepszy mechanizm podpowiadania, a popularna aplikacja Flipboard będzie nas teraz torpedować reklamami wideo.

Nowy panel ustawień aplikacji na Facebooku

Facebook mocno odświeżył panel zarządzania podłączonymi do naszego konta aplikacjami. Od teraz znajdziemy tutaj dwie sekcje: Zalogowano przy użyciu Facebooka oraz Logowanie anonimowe. W każdej z nich umieszczono podzieloną na trzy kolumny listę aplikacji. Kliknięcie w dowolną ikonkę wyświetla panel ze szczegółowymi opcjami. Mamy też stale pod ręką ikonkę X, która pozwala całkowicie usunąć daną aplikację i jej aktywność. Pod tym wszystkim znalazły się cztery kafelki z pozostałymi ustawieniami dotyczącymi zachowania aplikacji naszych oraz naszych znajomych.

Chrome lepiej odpowiada na pytania

W jednym z ostatnich wydań Chrome pojawiła się eksperymentalna funkcja (do włączenia na stronie chrome://flags), która rozbudowuje panel z podpowiedziami o dodatkowe informacje. Przykładowo, wprowadzając hasło "pogoda warszawa" w panelu z proponowanymi frazami pojawi nam się aktualna prognoza. To samo dotyczy przeliczania jednostek i kilku innych zapytań. Niestety wiele z nich jest niedostępnych w języku polskim. Ale czy kogokolwiek to jeszcze dziwi?

iPhone 6 wcale nie taki wydajny

Z pierwszych benchmarków wynika, że najnowszy iPhone 6 oferuje wydajność porównywalną do swojego poprzednika. Jest to tym bardziej zaskakujące, gdyż model 5C posiada dwurdzeniowy układ A7 o taktowaniu 1,3 GHz. Najnowszy iPhone to natomiast A8 1,4 GHz. Apple podkreślało, że mamy do czynienia z zupełnie nowym procesorem, a tymczasem testy pokazują co innego. Choć oczywiście benchmarki to jedynie wierzchołek góry lodowej i nie warto się nimi sugerować.

LG G3 Stylus wchodzi do akcji na wybranych rynkach

"Niegodny nazwy G3" - tak w komentarzach został oceniony budżetowy LG G3 Stylus, który ma być pierwszym urządzeniem koreańskiej firmy kładącym tak duży nacisk na współpracę z dołączonym rysikiem. Pierwszym krajem, gdzie debiutuje ta słuchawka jest... Brazylia. Dobitnie daje to do zrozumienia, że LG przeznaczyło go na rynki rozwijające się i G3 w nazwie ma być jedynie wabikiem na klientów pragnących prestiżu i doświadczeń porównywalnych z high-endem. Jakież będzie ich rozczarowanie...

Reklamy wideo we Flipboardzie

Flipboard jest gotowy do wdrożenia reklam wideo. Na szczęście nie będą one odtwarzały się automatycznie, jak to ma aktualnie miejsce na Facebooku. Na pierwszy ogień pójdą spoty Chryslera oraz Sony Pictures. Będą one wyświetlane na pełnym ekranie w sekcjach News i Entertainment. Ciekawe co na to użytkownicy najnowszych Samsungów Galaxy, gdzie Flipboard jest zintegrowany z tamtejszym interfejsem Magazine UX.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu