Ciekawe strony

Szukasz inspiracji przy tworzeniu strony bądź aplikacji? Te adresy mogą ci się przydać

Kamil Świtalski
Szukasz inspiracji przy tworzeniu strony bądź aplikacji? Te adresy mogą ci się przydać
12

Każdy twórca wie, że dekadę temu było na swój sposób prościej. Aplikacje mobilne były w powijakach, zaś twórcy stron internetowych na dobrą sprawę dopiero badali teren. Wolne łącza wymagały stawiania na rozwiązania kompaktowe, ładujące się w mgnieniu oka. CSS nie pozwalał na tak wiele jak teraz. W ostatnich miesiącach panuje przeświadczenie, że każda strona internetowa jest taka sama. Co strona to kolejny nudny bootstrap, tym razem z zestawem innych grafik... albo i nie. Nie jest to do końca prawda. Jeżeli sami jesteście po stronie kreatywnej i przydadzą wam się nowe inspiracje, albo po prostu chcielibyście podejrzeć najciekawsze kreacje ostatnich tygodni — oto adresy, pod które powinniście się udać!

W internecie z każdym dniem pojawia się coraz więcej miejsc, w których zdolni graficy, animatorzy i programiści dzielą się swoimi pracami. Adresów takich jak Behance nikomu przedstawiać nie trzeba — to prawdopodobnie jedna z najgorętszych propozycji do zaprezentowania swojego artystycznego portfolio. Ale należy pamiętać o tym, że na Behance świat się nie kończy. Dziś mam dla was dwie niezależne od siebie platformy, które stawiają na inspiracje i możliwość chwalenia się swoimi projektami.

Land-Book


Znalezienie inspiracji w temacie stron internetowych wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Owszem, wiele korzysta z jednego, doskonale znanego, schematu — ale nie dajmy się zwariować. Nie wszystkie są identyczne! A Land-Book idealnie to obrazuje, serwując godne uwagi projekty. Jak piszą w swoich wytycznych — dbają o to, aby w serwisie znalazły się wyłącznie dobrej jakości projekty. I to widać — strona główna to misz-masz rozmaitych układów i tematów. Ale na górnej belce możemy doszukać się tematycznych kategorii, wsród których znalazły się landingi, portfolia, blogi, sklepy oraz tajemnicza kategoria inne, w której czeka na nas prawdziwy miks gatunkowy.

W Land-Book znajdziemy jedynie zrzuty ekranu serwisów, ale jeżeli chcielibyście zobaczyć jak każdy z tych designów sprawuje się w praktyce — nie ma problemu. Dla każdego czeka odpowiedni link. Jeżeli jesteście zalogowani w serwisie, to najciekawsze waszym zdaniem propozycje możecie dodać do ulubionych. Z pewnością pomoże je w razie potrzeby znacznie sprawniej odnaleźć.

UpLabs


Wytyczne związane z tworzeniem aplikacji na iOS i Androida są dość sztywne. Nie oznacza to jednak, że brakuje w aplikacjach miejsca na kreatywność. Co tydzień przeglądam co najmniej kilkadziesiąt rozmaitych nowości i jestem zaskoczony jak z pozoru błahe elementy potrafią dodać uroku całemu produktowi. UpLabs  to kolejny raj dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć najciekawsze w ostatnich tygodniach projekty związane zarówno ze stronami internetowymi, aplikacjami na iOS oraz projektami w stu procentach odpowiadającymi wytycznym Material Designu. Oprócz tego w serwisie znajdziemy także sklepik, w którym możemy nabyć (tudzież pobrać za darmo) już gotowe elementy.

Tamtejsza baza przez wielu uznawana jest za bezkonkurencyjną. Przede wszystkim dlatego, że owszem — każdy może podzielić się swoją pracą "w całości", ale mogą to być również niewielkie części składowe. Coś, czego akurat nam brakuje by idealnie wykończyć nasz własny produkt. Ikony, animacje, biblioteki... a czasem zdarza się, że mamy zaplecza, ale poszukujemy inspiracji w kwestii UI. Ten również będzie na nas czekał. Warto również dodać, że platforma posiada bardzo aktywną społeczność, która chętnie sobie pomaga, komentuje i doradza, gdzie — ich zdaniem — przydałyby się usprawnienia.

Dwa adresy, tyle treści

Nie ważne czy sami projektujecie, lubicie dobry design czy planujecie zlecić jakiejś dużej agencji wykonanie aplikacji / strony internetowej waszej firmy. Takie inspiracje warto mieć pod ręką — tym bardziej, że każdego dnia we wspomnianych serwisach pojawiają się kolejne godne uwagi designy, którym warto przyjrzeć się bliżej. Kto wie, może te jutro zawojują świat?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu