Ciekawe strony

Skyscanner z nowym narzędziem do wyszukiwania terminu - kiedy kupić bilet, by zapłacić jak najmniej

Grzegorz Ułan
Skyscanner z nowym narzędziem do wyszukiwania terminu - kiedy kupić bilet, by zapłacić jak najmniej
13

Skyscanner to metawyszukiwarka podróży, pozwalającą na porównanie cen lotów, hoteli oraz wypożyczalni samochodów na całym świecie. Serwis istnieje od 2003 roku i obecnie odwiedza go 50 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Mają więc sporo doświadczenia i bazę, która pozwala analizować dość precyzyjnie ceny biletów lotniczych przez cały rok.

Grzech byłoby z tego nie skorzystać i nie stworzyć narzędzia, które pozwalało by określić, kiedy najlepiej rezerwować bilety na lot. Zwykle wyjazdy wakacyjne planujemy z wyprzedzeniem, kiedy właśnie taniej można zorganizować swój pobyt i zarezerwować miejsca w hotelach czy jakichś pensjonatach w okazyjnych cenach.

Teraz do kompletu mamy narzędzie, które pozwoli nam wybrać dogodny termin na zakup biletów lotniczych na nasz wyjazd, a także na kiedy najlepiej zaplanować urlop. Narzędzie analizuje dane z ostatnich dwóch lat i precyzyjnie wskazuje najtańszy miesiąc na lot w wybranym kierunku z pięciu głównych portów lotniczych w Polsce oraz najlepszy moment na dokonanie rezerwacji. Twórcy wyszukiwarki zapewniają, że możliwe jest zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych na kupienie biletu, korzystając z ich narzędzia.

Magdalena Greloff, Country Manager w Skyscanner:

Skyscanner dostrzegł potrzebę opracowania narzędzia, które pokazałoby Polakom jak podróżować, żeby nie przepłacać. Skłoniły nas do tego zgromadzone w ciągu ostatnich dwóch lat dane, które wskazały, że w 2015 roku suma oszczędności mogłaby sięgnąć prawie 170 mln zł, gdyby Polacy rezerwowali lot odpowiednio wcześniej przed planowanym urlopem. Narzędzie „Kiedy taniej” służy właśnie do generowania oszczędności - precyzyjnie wskazuje, kiedy dokonać rezerwacji, aby nie przepłacić, a wręcz zapłacić jak najmniej. Uwzględnia ono 5 głównych portów lotniczych w Polsce, w których najczęściej zaczynamy naszą podróż. Dzięki narzędziu „Kiedy taniej” polscy podróżni będą mogli podróżować jeszcze częściej i intensywniej, tak jak robią to mieszkańcy innych krajów europejskich.

Tak więc, mamy do wyboru 5 głównych portów lotniczych w Polsce , czyli: warszawskie Okęcie, Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo, Port lotniczy Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice oraz Port lotniczy Wrocław-Strachowice.

Zobacz też: Kiedy kupować bilety lotnicze?

Najwięcej możliwości i miejsc docelowych znajdziemy wybierając lotnisko w Warszawie, bo aż piętnaście najpopularniejszych miast wyjazdowych Polaków: Amsterdam, Ateny, Barcelona, Bangkok, Bruksela, Gdańsk, Lizbon, Londyn, Madryt, Malaga, Mediolan, Nowy Jork, Paryż, Rzym i Wrocław.

Z pozostałych lotnisk sprawdzimy loty do 4 najpopularniejszych miast. Z Gdańska do Londynu, Warszawy, Krakowa, Sztokholmu i na Maltę. Z Krakowa do Gdańska, Londynu, Mediolanu, Paryża i Rzymu. Z Katowic do Londynu, Barcelony, Dortmundu, Heraklionu i Frankfurtu, a z Wrocławia do Heraklionu, Londynu, Paryża, Warszawy i na Maltę.

Wyszukiwarka pracuje w dwóch trybach, możemy wybrać wykres, który wskaże, z jakim wyprzedzeniem najlepiej rezerwować bilety na wybrane kierunki.

W drugim trybie sprawdzimy najtańsze i najdroższe miesiące na podróż.

W mojej ocenie to wygodne połączenie dwóch najważniejszych opcji, które bierzemy pod uwagę podczas planowania podróży. Kiedy zaplanować urlop i z jakim wyprzedzeniem kupić bilet lotniczy. Oczywiście dochodzi jeszcze znalezienia miejsc noclegowych w dogodnej cenie, ale atrakcyjne ceny biletów mogą znacząco obniżyć nam koszty całego wyjazdu.

Przydałoby się oczywiście więcej miejsc docelowych, rozumiem, że wybrali te najpopularniejsze, ale myślę, że jest więcej takich miejscowości, które chętnie odwiedzamy podczas urlopów. Niemniej dopiero wystartowali z tym narzędziem, dajmy im czas na dopracowanie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu