Ciekawe strony

TrendPeaks - polski serwis agregujący najciekawsze linki z Facebooka

Grzegorz Ułan
TrendPeaks - polski serwis agregujący najciekawsze linki z Facebooka
18

Jeśli chcecie wiedzieć, co aktualnie jest gorącym newsem w tym najpopularniejszym serwisie społecznościowym, a nie chcecie/nie lubicie tam wchodzić, TrendPeaks Wam to pokaże w przyjemnej dla oka formie.

Serwis przypomina z zasady działania Wykop, tyle że to nie użytkownicy dodają znaleziska, a automat, który wychwytuje z wybranych stron tematycznych na Facebooku, najpopularniejsze aktualnie linki w różnych kategoriach.

Mamy tu kategorię ogólną Wiadomości, dalej Technologie z podkategorią Gry, Biznes, Plotki, Sport, Prawo, Wiedza i Nauka, Filmy i Rozrywka (Humor). Newsy prezentowane są w dwóch strumieniach - na żywo, czyli to, co aktualnie jest publikowane i tylko gorące, czyli te z największą liczbą interakcji użytkowników.

Serwis pozwala również na założenie konta i wybranie źródeł wiadomości, niestety nie ma opcji dodawania własnych. W planach twórców serwisu jest dodanie monitorowania Twittera i Instagrama. I tu wydaje mi się, że z chwilą dodania Twittera, serwis będzie dużo przydatniejszy. To właśnie na Twitterze najwięcej się dzieje i najszybciej pojawiają się ciekawe newsy.

Osobiście czekam na dodanie Twittera, mam na nim swoją listę prywatną, gdzie dodałem najważniejsze źródła technologiczne, ale korzystanie z tego nie jest zbyt wygodne, forma zaproponowana przez TrendPeaks byłaby zdecydowanie funkcjonalniejsza. Zaznaczam, o ile dodadzą możliwość dodawania swoich źródeł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu