Ciekawe strony

PiS nie przedłużył domeny swojego klubu parlamentarnego, teraz to blog kulinarny

Grzegorz Ułan
PiS nie przedłużył domeny swojego klubu parlamentarnego, teraz to blog kulinarny
30

W sumie to nawet zabawne, a przynajmniej zabawnie ktoś wykorzystał ten fakt i w miejsce strony klubu parlamentarnego kppis.pl powstał serwis kulinarny Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy ktoś zapomina o tym fakcie, choć swoją drogą ciężko o coś takiego, nawet jak się na czas nie przedłuży, to jest przecież jeszcze 30 dni karencji. Niemniej zdarza się, taką sytuacja miała miejsce w przypadku Tchibo, kiedy stracili świetną domenę kawa.pl.

Zdarzają się też wielkim korporacjom podobne wpadki:

W październiku ubiegłego roku było głośno o byłym pracowniku Google’a, który przejął domenę google.com za 12 dolarów. Do dziś nie wiadomo, czy wynikało to z błędu w systemie czy może ktoś w korporacji zaniedbał swoje obowiązki i nie odnowił adresu. Do zaniedbania przyznał się Microsoft, który w 2003 roku nie przedłużył domeny hotmail.co.uk, w rezultacie czego konieczne były potem negocjacje z nowym właścicielem.

Utrata domeny nastąpiła 17 lutego, kiedy to trafiła na aftermarket.pl, ciężko powiedzieć czy PiS będzie się starał odzyskać domenę i czy im się to uda, ale przynajmniej od tego czasu powinni zadbać o usunięcie adresu z oficjalnych kanałów - http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/klub.xsp?klub=PiS

Pierwszy o sprawie napisał Niebezpiecznik.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu