Gry

Szef Xboxa komentuje plotki dotyczące Game Passa od PlayStation. Robi się gorąco

Kacper Cembrowski
Szef Xboxa komentuje plotki dotyczące Game Passa od PlayStation. Robi się gorąco
9

Szef Xboxa, Phil Spencer, zabrał głos w sprawie plotek odnośnie odpowiedzi PlayStation na Game Passa. Project Spartacus faktycznie będzie sporą konkurencją dla abonamentu od Microsoftu?

Od kilku tygodni pojawia się mnóstwo plotek dotyczących nowej wersji PlayStation Plus, która ma być odpowiedzią na Game Passa od Microsoftu. Project Spartacus, bo taką nazwę kodową nosi nadchodzący projekt, ma oferować kilka planów: podstawowy zawierać będzie dotychczasową ofertę abonamentu. Drugi plan zaoferuje dodatkowo stale rosnącą bibliotekę gier z PlayStation 4 i z czasem PlayStation 5. Najdroższy zawiera w sobie wszystkie poprzednie rozwiązania oraz rozbudowane wersje demo największych hitów i dostęp do klasyków z PS1, PS2, PS3 oraz PSP z wykorzystaniem chmury. Poważni insiderzy przewidują, że Project Spartacus ma pojawić się pod koniec kwietnia tego roku.

Phil Spencer, który jest tak naprawdę ojcem Game Passa, skomentował dla IGN plotki o nowym wariancie PlayStation Plus. Szef Xboxa powiedział:

Nie chcę, żeby zabrzmiało to tak, jakbyśmy wszystko rozpracowali, ale myślę, że dobrą odpowiedzią jest umożliwienie klientom grania w gry, w które chcą grać, gdzie chcą grać, i danie im wyboru, w jaki sposób tworzą swoją bibliotekę, i przejrzyście z nimi, jakie są nasze plany w zakresie naszych planów dotyczących PC i naszych inicjatyw między generacjami i innych rzeczy. Tak więc, kiedy słyszę, jak inni robią takie rzeczy, jak Game Pass lub przychodzą na PC, ma to dla mnie sens, ponieważ myślę, że to właściwy krok.

Odpowiedź jest zatem dość… bezpieczna. Nie da się jednak nie odnieść wrażenia, że Spencer ma się za stwórcę tego typu abonamentów - i w sumie ciężko mu się dziwić. Szef Xboxa uważa jednak, że podobnych abonamentów będzie więcej i jest to nieuchronne, dlatego w ich roli jest wymyślanie innowacji w tym zakresie.

Właściwie, kiedy rozmawiam z naszymi zespołami, mówię o tym jako o nieuniknionej rzeczy. Tak więc według nas powinniśmy nadal wprowadzać innowacje, nadal konkurować, ponieważ to, co osiągnęliśmy, może być przewagą, którą mamy dzisiaj na rynku, ale opierają się one tylko na tym, że byliśmy pierwsi, a nie na tym, że stworzyliśmy coś, czego nikt inny nie może stworzyć.

Chociaż Sony nie zabrało oficjalnie głosu w sprawie Game Passa od PlayStation, niedawno nadało nakaz wycofania ze sprzedaży kart PlayStation Now. Informacja o tym bardzo się rozeszła i jak widać, sytuacja jest bardzo poważna. Spencer powiedział również:

Myślę, że dobrą odpowiedzią jest dostarczanie świetnych gier, wydawanie ich na PC, wydawanie na konsolę, wysyłanie w chmurze, udostępnianie pierwszego dnia w subskrypcji. I spodziewam się, że właśnie tak zrobi nasz konkurent.

Game Pass od Sony naprawdę jest już wyłącznie kwestią czasu. I to niedługiego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu