23

Szaleństwo w sklepie Play. Google aktualizuje klawiaturę, wyszukiwarkę i notatnik Keep

Do ogromu nowości, jakie wczorajszego wieczoru zaserwował nam Google dołączają aktualizację aplikacji na Androida. Wyszukiwarka i Klawiatura w wersjach 4.0 otrzymały Material Design, zaś w notatniku Keep oznaczonym numerkiem 3.0 został on nieco bardziej uwydatniony. Drobna nowość pojawiła się również w webowej wersji serwisu społecznościowego Google+. ESA udostępniła natomiast zdjęcia z wczorajszego lądowania na komecie. Google […]

Do ogromu nowości, jakie wczorajszego wieczoru zaserwował nam Google dołączają aktualizację aplikacji na Androida. Wyszukiwarka i Klawiatura w wersjach 4.0 otrzymały Material Design, zaś w notatniku Keep oznaczonym numerkiem 3.0 został on nieco bardziej uwydatniony. Drobna nowość pojawiła się również w webowej wersji serwisu społecznościowego Google+. ESA udostępniła natomiast zdjęcia z wczorajszego lądowania na komecie.

Google Search 4.0

nexus2cee_Quantum_device-3nexus2cee_search-X-on-Y-device

Nowa wersja wyszukiwarki Google wraz z asystentem Google Now były dostępne nieoficjalnie w sieci już od jakiegoś miesiąca. Dopiero teraz pojawiła się jednak oficjalna zapowiedź na blogu firmy. Wśród zmian, jakich możemy się spodziewać, najważniejszą jest odświeżenie interfejsu. Dodano szereg elementów z Material Design – animacje, jednolite kolory oraz spłaszczone warstwy. Zmieniono również sposób działania przypomnień (niedostępnych u nas) oraz umożliwiono wykonywanie pewnych poleceń za pomocą zewnętrznych aplikacji. Wszystko to dopełnia obsługa hasła „Ok, Google” również przy wyłączonym ekranie urządzenia. Działa to jednak tylko na wybranych urządzeniach: Nexusie 6, Nexusie 9 oraz Samsungu Galaxy Note 4.

Google Keyboard 4.0

2014-11-13_083849

Nowa wersja klawiatury Google to pełne przejście na Material Design. Aplikacja, podobnie do opisywanej wyżej wyszukiwarki, już krążyła po sieci wcześniej. Teraz jest dostępna oficjalnie w sklepie dla wszystkich. Co się zmieniło? Wprowadzono motywy. Użytkownik ma teraz do dyspozycji cztery opcje: Material Light, Material Dar, Holo White i Holo Blue. Wróciła też opcja regulowania czasu dotyku, który jest potrzebny do pojawienia się alternatywnych znaków. Zmieniło się też trochę pod maską (lepsza stabilność, usprawnione podpowiedzi i poprawki), ale szczegółów nie znamy.

Googke Keep 3.0

2014-11-13_084235

Ostatnia z aktualizacji – notatnik Google Keep 3.0 – to drobne zmiany w interfejsie, które lepiej przystosowują program do stylistyki Material Design. Zmieniono też ikonkę w launcherze oraz znacząco rozbudowano wyszukiwarkę, która teraz pozwala na odnajdywanie notatek pod kątem typu (tekst, głos, grafika itp.) lub koloru. Pojawił się również pasek z przyciskiem cofania w sytuacji, gdy zarchiwizujemy którąś z notatek.

„Wzmianki” w Google+

2014-11-13_084542

Interfejs Google+ rozbudowano o drobną nowość – zakładkę „Wzmianki”. Klikając na nią, przejdziemy do strony, na której w jednym miejscu zebrano wszystkie posty, w których o nas wspomniano – czy to w treści czy też w komentarzach. Przydatne, jeżeli ktoś chce na bieżąco monitorować te elementy. Dotąd konieczne było uciekanie się do historii powiadomień.

Zdjęcia z lądowania na komecie

Wczoraj informowaliśmy o możliwości obejrzenia na żywo historycznego lądowania na komecie. Dziś możecie zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia. Udostępniono je na flickrowym profilu Europejskiej Agencji Kosmicznej, która odpowiada za misję Rosetta (tam też znajdziecie więcej fotografii). Prawda, że robią wrażenie?