Android

Aktualizacja Nexusów 5, 7 i 10 do Androida 5.0 Lollipop ruszyła oficjalnie!

Tomasz Popielarczyk
Aktualizacja Nexusów 5, 7 i 10 do Androida 5.0 Lollipop ruszyła oficjalnie!
51

Posiadacze Nexusów czekali na ten temat zdecydowanie za długo. Google własnie poinformował o rozpoczęciu procesu aktualizacji swoich urządzeń. W ciągu najbliższych godzin, dni, tygodni... Wszystkie smartfony i tablety z tej linii mają otrzymać Androida 5.0 Lollipop. Informacja o rozpoczęciu aktua...

Posiadacze Nexusów czekali na ten temat zdecydowanie za długo. Google własnie poinformował o rozpoczęciu procesu aktualizacji swoich urządzeń. W ciągu najbliższych godzin, dni, tygodni... Wszystkie smartfony i tablety z tej linii mają otrzymać Androida 5.0 Lollipop.

Informacja o rozpoczęciu aktualizacji nie została wyssana z palca ani też nie pochodzi od naszych "bardzo wiarygodnych i anonimowych źródeł". Publikuje ją Google na swoim Twitterze, a więc jest pewna na 100 proc. Niestety nie podano żadnych dat ani konkretów. Jak na złość obrazy systemu nie są też dostępne internetowej stronie Androida dla deweloperów.

Aktualizacją objęte są smartfon Nexus 5 oraz tablety Nexus 7 (2012 oraz 2013) i Nexus 10. Warto zaznaczyć, że jeżeli zainstalowaliście na nich już deweloperską wersję "Androida L", teraz będziecie musieli wrócić do poprzedniej - 4.4.4, aby otrzymać możliwość aktualizacji. Co ciekawe, nie ruszył jeszcze proces aktualizacji Nexusa 4. Nie wiadomo, co jest przyczyną opóźnienia. Co najzabawniejsze, na XDA model ten był pierwszym, dla którego skompilowano w pełni działającą wersję nowego systemu.

Co ciekawe, nowy build trafi również do Nexusów 6 i 9. Jest to niewielka poprawka, która ma wyeliminować pewne błędy wykryte od momentu oficjalnej premiery. Nas to raczej nie dotyczy bo użytkowników najnowszych urządzeń Google'a w Polsce pewnie można policzyć na palcach obu dłoni.

Więcej szczegółów na ten temat oraz FAQ można znaleźć na grupie dyskusyjnej Google'a poświęconej Androidowi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu