Android

Szaleństwo w sklepie Play. Google aktualizuje klawiaturę, wyszukiwarkę i notatnik Keep

Tomasz Popielarczyk
Szaleństwo w sklepie Play. Google aktualizuje klawiaturę, wyszukiwarkę i notatnik Keep
23

Do ogromu nowości, jakie wczorajszego wieczoru zaserwował nam Google dołączają aktualizację aplikacji na Androida. Wyszukiwarka i Klawiatura w wersjach 4.0 otrzymały Material Design, zaś w notatniku Keep oznaczonym numerkiem 3.0 został on nieco bardziej uwydatniony. Drobna nowość pojawiła się równie...

Do ogromu nowości, jakie wczorajszego wieczoru zaserwował nam Google dołączają aktualizację aplikacji na Androida. Wyszukiwarka i Klawiatura w wersjach 4.0 otrzymały Material Design, zaś w notatniku Keep oznaczonym numerkiem 3.0 został on nieco bardziej uwydatniony. Drobna nowość pojawiła się również w webowej wersji serwisu społecznościowego Google+. ESA udostępniła natomiast zdjęcia z wczorajszego lądowania na komecie.

Google Search 4.0

Nowa wersja wyszukiwarki Google wraz z asystentem Google Now były dostępne nieoficjalnie w sieci już od jakiegoś miesiąca. Dopiero teraz pojawiła się jednak oficjalna zapowiedź na blogu firmy. Wśród zmian, jakich możemy się spodziewać, najważniejszą jest odświeżenie interfejsu. Dodano szereg elementów z Material Design - animacje, jednolite kolory oraz spłaszczone warstwy. Zmieniono również sposób działania przypomnień (niedostępnych u nas) oraz umożliwiono wykonywanie pewnych poleceń za pomocą zewnętrznych aplikacji. Wszystko to dopełnia obsługa hasła "Ok, Google" również przy wyłączonym ekranie urządzenia. Działa to jednak tylko na wybranych urządzeniach: Nexusie 6, Nexusie 9 oraz Samsungu Galaxy Note 4.

Google Keyboard 4.0

Nowa wersja klawiatury Google to pełne przejście na Material Design. Aplikacja, podobnie do opisywanej wyżej wyszukiwarki, już krążyła po sieci wcześniej. Teraz jest dostępna oficjalnie w sklepie dla wszystkich. Co się zmieniło? Wprowadzono motywy. Użytkownik ma teraz do dyspozycji cztery opcje: Material Light, Material Dar, Holo White i Holo Blue. Wróciła też opcja regulowania czasu dotyku, który jest potrzebny do pojawienia się alternatywnych znaków. Zmieniło się też trochę pod maską (lepsza stabilność, usprawnione podpowiedzi i poprawki), ale szczegółów nie znamy.

Googke Keep 3.0

Ostatnia z aktualizacji - notatnik Google Keep 3.0 - to drobne zmiany w interfejsie, które lepiej przystosowują program do stylistyki Material Design. Zmieniono też ikonkę w launcherze oraz znacząco rozbudowano wyszukiwarkę, która teraz pozwala na odnajdywanie notatek pod kątem typu (tekst, głos, grafika itp.) lub koloru. Pojawił się również pasek z przyciskiem cofania w sytuacji, gdy zarchiwizujemy którąś z notatek.

"Wzmianki" w Google+

Interfejs Google+ rozbudowano o drobną nowość - zakładkę "Wzmianki". Klikając na nią, przejdziemy do strony, na której w jednym miejscu zebrano wszystkie posty, w których o nas wspomniano - czy to w treści czy też w komentarzach. Przydatne, jeżeli ktoś chce na bieżąco monitorować te elementy. Dotąd konieczne było uciekanie się do historii powiadomień.

Zdjęcia z lądowania na komecie

Wczoraj informowaliśmy o możliwości obejrzenia na żywo historycznego lądowania na komecie. Dziś możecie zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia. Udostępniono je na flickrowym profilu Europejskiej Agencji Kosmicznej, która odpowiada za misję Rosetta (tam też znajdziecie więcej fotografii). Prawda, że robią wrażenie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu