Cloud

Synology NAS – Twoja osobista chmura

Redakcja Antyweb
Synology NAS – Twoja osobista chmura
27

Skorzystaj z zalet chmury prywatnej - zyskaj dostęp do swoich danych zawsze i wszędzie, innowacyjne aplikacje oraz większe bezpieczeństwo plików. Filmy wideo i zdjęcia przechowywane są w wielu miejscach ze względu na limity pojemności, stąd trudno je szybko odnaleźć? Jak zaprezentować zdjęcia z n...

Skorzystaj z zalet chmury prywatnej - zyskaj dostęp do swoich danych zawsze i wszędzie, innowacyjne aplikacje oraz większe bezpieczeństwo plików.

Filmy wideo i zdjęcia przechowywane są w wielu miejscach ze względu na limity pojemności, stąd trudno je szybko odnaleźć? Jak zaprezentować zdjęcia z najważniejszych momentów życia swojej rodzinie lub znajomym mieszkającym w innych miastach? Jak zsynchronizować dane, aby były dostępne także na urządzeniach mobilnych w najbardziej aktualnej wersji? Czy moje dane są bezpieczne?

Odpowiedzi na te pytania oraz wskazówki dotyczące przechowywania danych cyfrowych i ich udostępniania można znaleźć w tym krótkim przewodniku.

Przechowywanie danych

Synology NAS to pamięć masowa do przechowywania plików o różnej pojemności. Bogate portfolio produktów pozwala wybrać odpowiedni serwer. Jeśli zajdzie potrzeba, pojemność można rozbudować w przyszłości, dodając więcej dysków lub jednostki rozszerzające. Wybierając urządzenie z minimum 2 kieszeniami na dyski, można skorzystać z ochrony RAID, która może okazać się przydatna w przypadku awarii dysku.

Dostęp zawsze i wszędzie

Obsługa systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OSX i urządzeń mobilnych pozwala uzyskać dostęp do serwera bez względu na to jaki system operacyjny jest zainstalowany na komputerze. Nawet w drodze można mieć dostęp do swoich zasobów, bez względu na to czy są to ważne dokumenty przeglądane przed spotkaniem biznesowym lub pliki multimedialne dla rozrywki.

Udostępnianie plików

Współdzielenie plików z rodziną, znajomymi oraz współpracownikami jest bardzo proste i możliwe na wiele sposobów z Synology NAS. Dzięki temu rodzina lub znajomi mogą zobaczyć zdjęcia z ostatnich wakacji, a znajomi pobrać zdjęcia ze wspólnej imprezy. Dostęp do serwera nie jest wymagany, wystarczy wysłać łącze do pobrania. Oczywiście można także utworzyć konta użytkownikom i nadać im uprawnienia dostępu na rożnych poziomach, np. bez możliwości modyfikacji plików.

Synchronizacja i udostępnianie plików - zobacz jak to działa:

Innowacyjne aplikacje

DiskStation Manager (DSM) to intuicyjny system operacyjny działający na każdym Synology NAS. Został on wyposażony w przydatne aplikacje do zarządzania oraz uporządkowania i przeglądania swoich danych cyfrowych.

Synology NAS to także centrum rozrywki multimedialnej, które zapewnia nie tylko miejsce dla przechowywanych zdjęć - dzięki Photo Station, utworów muzycznych – Audio Station czy filmów lub domowych materiałów wideo- Video Station, ale także stworzenie z nich uporządkowanych kolekcji, albumów i list odtwarzania.

Ulubione aplikacje do odtwarzania multimediów takie jak Photo Station, Video Station czy Audio Station pozwolą przygotować pokaz slajdów zdjęć z urlopu, obejrzeć świetny film lub odsłuchać ulubione utwory. Wideo i zdjęcia można także odtwarzać na dużych ekranach telewizorów.

Także cyfrowe notatniki tworzone za pomocą Note Station, które można synchronizować na wielu urządzeniach oraz udostępniać, są wyposażone w edytor pozwalający na dodanie plików multimedialnych.

W podrózy wystarczy skorzystać z aplikacji na urządzenia mobilne jeśli nie zabieramy z sobą laptopa. Wszystkie wymienione aplikacje multimedialne mają swoje odpowiedniki dla urządzeń przenośnych, takich jak smartfony czy tablety i są to: DS audio, DS photo, DS video i DS note.

Już nie będziesz się nudzić w poczekalni dworca czy lotniska mogąc przeglądać ostatnie zdjęcia lub słuchając muzyki. Wybrane zasoby można także pobrać na urządzenie lokalnie, aby móc je przeglądać jeśli nie ma dostępu do Internetu.

Przebywając na wczasach w Tajlandi lub odpoczywając na polskiej wsi możesz pochwalić się znajomym swoim urlopem- zrób zdjęcie i skorzystaj z opcji natychmiastowego przesyłania na Synology NAS lub prześlij wybrane zdjęcia na portale społecznościowe.

Cloud Station - Synchronizacja w ramach wszystkich posiadanych urządzeń

Komputery, smartfony i tablety – aplikacja Cloud Station natychmiast po zapisaniu zmian automatycznie aktualizuje kopie na wszystkich tych urządzeniach.

Jeśli nie masz czasu na aktualizację ostatnio dodanych lub edytowanych plików na wielu urządzeniach, Cloud Station pomoże rozwiązać ten problem. Można edytować plik na komputerze i po zapisaniu go nastąpi aktualizacja do najnowszej wersji na wszystkich połączonym Synology NAS, laptopach czy urządzeniach mobilnych.

Prywatność danych

Dane, które znajdują się na Synology NAS są Twoją własnością, ulokowane są fizycznie na serwerze, który należy do Ciebie. Ty decydujesz komu nadasz uprawnienia pozwalające na dostęp do swoich zasobów lub komu prześlesz pliki.

Ponadto, aby podnieść bezpieczeństwo możesz skorzystać z wielu dodatkowych narzędzi, takich jak antywirus, blokowanie adresów IP, dwustopniowe uwierzytelnianie, szyfrowanie wybranych folderów lub szyfrowanie połączenia. Dostępny jest także VPN, doradca ds. zabezpieczeń skanujący potencjalne luki w systemie.

Monitoring wizyjny

Synology to nie tylko ochrona danych, dzięki aplikacji do monitoringu i wsparciu obsługi kamer IP można chornić także mienie. Aplikacja Surveillance Station zapewnia podgląd na żywo i narzędzia do analizy nagrań z kamer. Jest także dostepna dla urządzeń mobilnych, dzięki DS cam przebywając na urlopie możesz sprawdzić co dzieje się w Twoim domu i przeglądać na żywo to co rejestrują kamery.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu