Cloud

[Krótko] Dropbox wprowadza komentarze do udostępnianych plików

Grzegorz Ułan
[Krótko] Dropbox wprowadza komentarze do udostępnianych plików
1

Wprawdzie już w całości przeniosłem się do chmury Google i korzystam tylko z Google Drive w temacie magazynu plików w chmurze, ale nie sposób nie wspomnieć o nowej funkcji w Dropboksie, który chyba tym samym próbuje nadgonić wspomnianą konkurencję i udostępnił funkcję, którą od dawna znamy z GD....

Wprawdzie już w całości przeniosłem się do chmury Google i korzystam tylko z Google Drive w temacie magazynu plików w chmurze, ale nie sposób nie wspomnieć o nowej funkcji w Dropboksie, który chyba tym samym próbuje nadgonić wspomnianą konkurencję i udostępnił funkcję, którą od dawna znamy z GD.

To możliwość komentowania udostępnianych plików, która pozwala na powiadomienie konkretnych osób o zmianach wprowadzanych w dokumentach czy po prostu zwykłą rozmowę na temat plików.

Wystarczy skorzystać z dowiązania @, które korzysta z adresów email z naszej książki adresowej. Można to wykorzystać na wiele sposobów przy udostępnianiu naszych plików czy po prostu do wspólnej pracy nad projektami, choć w porównaniu z Google Drive nadal jest to mocno okrojone.

Jednak ta nowość i ostatnie w postaci Notesu czy współpracy przy edycji w mobilnej aplikacji może świadczyć o próbach walki z konkurencją. Miejmy nadzieję, że nie jest na to za późno i szybko zobaczymy bardziej komplementarne wdrożenia w tym zakresie.

Funkcja ta już pojawiła się na moim koncie, więc każdy z Was po wejściu na swojego Dropboxa, powinien ją zobaczyć tak jak na głównej grafice, jeśli jest uaktywniona.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu