2

Na to czekałem! Od teraz szukanie miejsc parkingowych dostępne jest w nawigacji

Real Time Parking
Sygic Car Navigation nie zwalnia tempa. Po implementacji trybu nawigacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości, firma  serwuje nam kolejny moduł — łatwe wyszukiwanie miejsc parkingowych!

Jak znaleźć miejsce parkingowe w mieście?

Samochodach na drogach całego świata przybywa w zastraszająco szybkim tempie. Miejsc parkingowych — niekoniecznie. To zresztą jeden z powodów, dla których za godzinny postój musimy słono zapłacić, zaś poszukiwanie takiego miejsca potrafi być wyzwaniem nawet na kilkadziesiąt minut. I magicznym czynnikiem, przez który decydujemy się zostawić nasze auto nieco dalej i zamienić je na rower, środki transportu publicznego czy w ostateczności nawet taksówkę. Z pomocą w poszukiwaniu miejsc parkingowych chcą nam przyjść także nowoczesne usługi, które coraz częściej dostępne są w mobilnych nawigacjach. Jedną z nich jest Real Time Parking, które zaimplementowane zostało w nawigacji Sygic.

Real Time Parking — co to takiego?

Dwugodzinne parkowanie w centrum Londynu może kosztować nawet 42 euro, a skorzystanie z parkingu przy ulicy to koszt tylko 5,50 euro. Nowa funkcja Sygic Car Navigation podpowiada, gdzie i w jakiej cenie można zaparkować, pomagając zaoszczędzić dziesiątki euro.

real time parking sygic grafika

Real Time Parking to nic innego, jak nowa funkcja której zadaniem jest pomóc odnaleźć nam najtańsze znajdujące się w okolicy miejsca parkingowe. Co ważne, te mają być w naprawdę atrakcyjnych cenach. Płatności możemy dokonać bezpośrednio z poziomu smartfona / tabletu, a później nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko dojechać we wskazane, zarezerwowane przez nas mobilnie miejsce. Real Time Parking w nawigacji Sygic powstało przy wykorzystaniu danych platformy Parkopedia, oferującej 60 milionów miejsc w 8 tysiącach miast w 75 krajach całego świata.

W informacji prasowej czytamy, że

Właściciele samochodów takich marek, jak SKODA, Honda, Volkswagen, Citroen, Jaguar, LAND-ROVER, Peugeot i Seat już od dawna mogą korzystać z aplikacji Car Navigation. Na targach MWC 2017 firma Sygic jako pierwsza ogłosiła wyprodukowanie nawigacji GPS współpracującej z technologią SYNC AppLink firmy Ford Motor Company. Kierowcy samochodów Ford Fiesta, jak również innych pojazdów wyposażonych w technologię Ford SYNC 3 mogą przekazywać obraz nawigacji z telefonu na ekran dotykowy pojazdu.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z zaproponowanych rozwiązań w innych samochodach. W tym celu wystarczy po prostu smartfon z iOS lub Androidem. Chociaż jest w tym drobny haczyk — bo o ile nowości w wersji iOS już są dostępne, to użytkownicy mobilnego systemu Google będą musieli uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Twórcy obiecują jednak, że synchronizacji z Parkopedią możemy się tam spodziewać jeszcze do końca 2017 roku.

Sygic rośnie w siłę

Na rynku nie brakuje aplikacji oferujących nawigację. Różnią się interfejsami, precyzyjnością, a w ostatnich latach — także dodatkowymi funkcjami. Sygic nie należy do najpopularniejszych rozwiązań w naszym kraju — wśród rodzimych kierowców królują Mapy Google, NaviExpert (który od jakiegoś czasu także oferuje szukanie miejsc parkingowych w swoim FindPark) oraz AutoMapa. Ostatnie tygodnie dla nawigacji Sygic to kilka mocnych asów w rękawie, których konkurencja może jej pozazdrościć. I jeżeli wciąż poszukujecie najlepszej dla was opcji — warto przyjrzeć się bliżej propozycji firmy. Może to właśnie ona stanie się waszym numerem jeden?