Technologie

Na to czekałem! Od teraz szukanie miejsc parkingowych dostępne jest w nawigacji

Kamil Świtalski
2

Sygic Car Navigation nie zwalnia tempa. Po implementacji trybu nawigacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości, firma  serwuje nam kolejny moduł — łatwe wyszukiwanie miejsc parkingowych!

Jak znaleźć miejsce parkingowe w mieście?

Samochodach na drogach całego świata przybywa w zastraszająco szybkim tempie. Miejsc parkingowych — niekoniecznie. To zresztą jeden z powodów, dla których za godzinny postój musimy słono zapłacić, zaś poszukiwanie takiego miejsca potrafi być wyzwaniem nawet na kilkadziesiąt minut. I magicznym czynnikiem, przez który decydujemy się zostawić nasze auto nieco dalej i zamienić je na rower, środki transportu publicznego czy w ostateczności nawet taksówkę. Z pomocą w poszukiwaniu miejsc parkingowych chcą nam przyjść także nowoczesne usługi, które coraz częściej dostępne są w mobilnych nawigacjach. Jedną z nich jest Real Time Parking, które zaimplementowane zostało w nawigacji Sygic.

Real Time Parking — co to takiego?

Dwugodzinne parkowanie w centrum Londynu może kosztować nawet 42 euro, a skorzystanie z parkingu przy ulicy to koszt tylko 5,50 euro. Nowa funkcja Sygic Car Navigation podpowiada, gdzie i w jakiej cenie można zaparkować, pomagając zaoszczędzić dziesiątki euro.

Real Time Parking to nic innego, jak nowa funkcja której zadaniem jest pomóc odnaleźć nam najtańsze znajdujące się w okolicy miejsca parkingowe. Co ważne, te mają być w naprawdę atrakcyjnych cenach. Płatności możemy dokonać bezpośrednio z poziomu smartfona / tabletu, a później nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko dojechać we wskazane, zarezerwowane przez nas mobilnie miejsce. Real Time Parking w nawigacji Sygic powstało przy wykorzystaniu danych platformy Parkopedia, oferującej 60 milionów miejsc w 8 tysiącach miast w 75 krajach całego świata.

W informacji prasowej czytamy, że

Właściciele samochodów takich marek, jak SKODA, Honda, Volkswagen, Citroen, Jaguar, LAND-ROVER, Peugeot i Seat już od dawna mogą korzystać z aplikacji Car Navigation. Na targach MWC 2017 firma Sygic jako pierwsza ogłosiła wyprodukowanie nawigacji GPS współpracującej z technologią SYNC AppLink firmy Ford Motor Company. Kierowcy samochodów Ford Fiesta, jak również innych pojazdów wyposażonych w technologię Ford SYNC 3 mogą przekazywać obraz nawigacji z telefonu na ekran dotykowy pojazdu.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z zaproponowanych rozwiązań w innych samochodach. W tym celu wystarczy po prostu smartfon z iOS lub Androidem. Chociaż jest w tym drobny haczyk — bo o ile nowości w wersji iOS już są dostępne, to użytkownicy mobilnego systemu Google będą musieli uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Twórcy obiecują jednak, że synchronizacji z Parkopedią możemy się tam spodziewać jeszcze do końca 2017 roku.

Sygic rośnie w siłę

Na rynku nie brakuje aplikacji oferujących nawigację. Różnią się interfejsami, precyzyjnością, a w ostatnich latach — także dodatkowymi funkcjami. Sygic nie należy do najpopularniejszych rozwiązań w naszym kraju — wśród rodzimych kierowców królują Mapy Google, NaviExpert (który od jakiegoś czasu także oferuje szukanie miejsc parkingowych w swoim FindPark) oraz AutoMapa. Ostatnie tygodnie dla nawigacji Sygic to kilka mocnych asów w rękawie, których konkurencja może jej pozazdrościć. I jeżeli wciąż poszukujecie najlepszej dla was opcji — warto przyjrzeć się bliżej propozycji firmy. Może to właśnie ona stanie się waszym numerem jeden?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu