Felietony

[SWWAW] guid.ie dla tych co lubią odkrywać nieznane miejsca

Grzegorz Marczak
[SWWAW] guid.ie dla tych co lubią odkrywać nieznane miejsca
43

Na początku, krótkie wyjaśnienie, swwaw to tag, który służył do komunikacji przez Twittera podczas weekendowego Startup Weekend. Muszę przyznać, że dzięki SWWAW pierwszy raz spędziłem tyle czasu na Twitterze w ciągu jednego dnia (a był to dzień finałowy podczas, którego prezentowano wszystkie start...

Na początku, krótkie wyjaśnienie, swwaw to tag, który służył do komunikacji przez Twittera podczas weekendowego Startup Weekend. Muszę przyznać, że dzięki SWWAW pierwszy raz spędziłem tyle czasu na Twitterze w ciągu jednego dnia (a był to dzień finałowy podczas, którego prezentowano wszystkie startupy i wybierano zwycięzcę) i faktycznie muszę przyznać, że sprawdził się on jako narzędzie do komunikacji podczas imprezy.

No dobra ale chciałem tym razem nie chciałem pisać o samej imprezie ale o startupie, który był jednym z moich faworytów czyli guid.ie, który testowo dostępny jest pod domeną guidie.pl (czekają na rejestrację domeny irlandzkiej). Dlaczego spodobał mi się ten pomysł? Przede wszystkim jest to usługa, która wydaje mi się być naprawdę użyteczna. Chodzi bowiem o możliwość znalezienia osoby, która oprowadzi nas po nieznanym dla nas mieście, pokaże nam ciekawe miejsce lub też oprowadzi nas wieczorem na najlepszych klubach.
Portal więc będzie z jednej stornyu łączył tych, którzy chcą poznać nowe ciekawe miejsca z tym, który chcą podzielić się swoją wiedzą o nich i są w stanie pokazać nam najciekawsze atrakcje w danej okolicy. Oczywiście nasz przewodnik za usługe dostanie wynarodzenie, które określa w momencie rejestracji w systemi. Sam serwis jako platforma pośrednicząca będzie oczywiście pobierał opłatę od przeprowadzonej transkacji.Moim zdaniem guid.ie może faktycznie stać się przydatnym narzędziem dla każdego. Nawet jeśli nie szukam przewodnika, który pokazał bym na atrakcje architektoniczne w danym mieście to zawsze możemy poszukać kogoś kto pokaże nam nocne życie czy też oprowadzi nas po najlepszych sklepach i najbardziej znanych miejscach na zakupy. Wyborażam sobie przy wsparciu aplikacji mobilnej i systemie mobilnych płatności usługa te będzie jeszcze lepiej przyjęta przez potencjalnych użytkowników.

Trzymam kciuki za realizację!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup