Mobile

SwiftKey, jedna z najlepszych klawiatur ekranowych, od dziś za darmo!

Jan Rybczyński
SwiftKey, jedna z najlepszych klawiatur ekranowych, od dziś za darmo!
74

Klawiatura ekranowa to jeden z kluczowych elementów w przypadku urządzenia z dotykowym ekranem. Potrafi dramatycznie skrócić, lub też wydłużyć czas wprowadzania wiadomości tekstowych czy statusów w serwisach społecznościowych. Składa się na nią wiele elementów, takich jak słownik, mechanizm podpowia...

Klawiatura ekranowa to jeden z kluczowych elementów w przypadku urządzenia z dotykowym ekranem. Potrafi dramatycznie skrócić, lub też wydłużyć czas wprowadzania wiadomości tekstowych czy statusów w serwisach społecznościowych. Składa się na nią wiele elementów, takich jak słownik, mechanizm podpowiadania poprawnej wersji słowa, jak i następnych słów, a także metody wprowadzania czy estetyka. Jedna z dwóch najlepszych klawiatur ekranowych na Androida jest od dzisiaj całkowicie darmowa i może ją pobrać każdy. Chodzi o SwiftKey.

Nie licząc klawiatur ekranowych wprowadzonych przez producentów telefonów, oraz klawiatury w czystym Androidzie, o miano najpopularniejszych, najwygodniejszych, najszybszych i po prostu najlepszych zawsze konkurowały dwa produkty: SwiftKey oraz Swype Keyboard. Do niedawna obie klawiatury były dostępne w cenie około 12 złotych. To niewielka kwota, jeśli ktoś już wcześniej korzystał z tych klawiatur i wie jak bardzo mogą podnieść komfort pisania na telefonie, zwłaszcza jeśli telefon zrobił mniej znany producent i zastosował własną, niedoskonałą klawiaturę ekranową. Mimo wszystko nie każdy wie, ile może zyskać, nie każdy też korzysta z karty kredytowej. Wszystko to od dziś nie będzie problemem, bo SwiftKey może zainstalować każdy, zupełnie za darmo.

To czym SwiftKey zdobył sympatię użytkowników, to uczenie się stylu pisania konkretnej osoby i oferowanie trafnych podpowiedzi, zarówno przy błędnie wpisanych słowach, jak i kolejnych słów, jakie chcemy wprowadzić. Jakiś czas temu dodana została również funkcja, z której pierwotnie zasłynęła konkurencyjna Swype Keyboard, czyli wprowadzanie tekstu przeciągnięciami palca, co jest szczególnie wygodne, gdy korzystamy z telefonu jedną ręką, albo w biegu i ciężko precyzyjnie trafiać w klawisze.

Najnowsza aktualizacja przynosi jeszcze lepsze algorytmy autokorekty, dodaje przeszło 800 emotikon oraz dodaje zakupy wewnątrz aplikacji - tak teraz aplikacja będzie zarabiać. Nie ma jednak powodów do obaw. Jedyne za co zapłacimy to dodatkowe motywy, a więc tylko modyfikacja wyglądu jest płatna. Dodatkowo, w początkowym okresie, wiele motywów jest dostępnych zupełnie za darmo.

Sądzę, że to świetna wiadomość i podwójna wygrana: większość osób, która miała kupić klawiaturę ekranową, już to uczyniła, a ci, którzy dopiero się do niej przekonają prawdopodobnie będą zachwyceni i w dłuższym okresie czasu zostawią kilka gorszy przy okazji kupowania motywów. Zyskają zarówno użytkownicy jak i twórcy SwiftKey.

Klawiaturę SwiftKey można pobrać ze sklepu Play. Informacje na temat aktualizacji zaczerpnąłem z serwisu AndroidAuthority.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu