Mobile

Bilety na Przewozy Regionalne zakupisz już czekając na peronie

Grzegorz Ułan
Bilety na Przewozy Regionalne zakupisz już czekając na peronie
18

Do tej pory jedynie (wybrane trasy lokalnych przewoźników obsługuje jeszcze aplikacja SkyCash) IC oferowało możliwość kupna biletu poprzez aplikację mobilną o nazwie Bilkom. Choć to trochę na wyrost określenie, bo sama aplikacja jedynie pośredniczy w tym zakupie. Po znalezieniu interesującego nas po...

Do tej pory jedynie (wybrane trasy lokalnych przewoźników obsługuje jeszcze aplikacja SkyCash) IC oferowało możliwość kupna biletu poprzez aplikację mobilną o nazwie Bilkom. Choć to trochę na wyrost określenie, bo sama aplikacja jedynie pośredniczy w tym zakupie. Po znalezieniu interesującego nas połączenia i kliknięciu "Kup bilet" przekierowywani jesteśmy do strony internetowej, gdzie dopiero możemy dokonać transakcji.

Przewozy Regionalne we współpracy z firmą CallPay (znaną z pośrednictwa w zakupie biletów komunikacji miejskiej) udostępniły możliwość zakupu biletów kolejowych bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Po weryfikacji i zalogowaniu na swoje konto wystarczy dodać swoją kartę płatniczą, by móc już od razu kupować bilety na wybrane połączenia. Przy czym nie jest pobierana żadna prowizja. System działa w oparciu o technologię dostarczaną przez MasterCard, ale jak doczytałem w komentarzach pod aplikacją można dodawać karty VISA, MasterCard i Maestro.

Bilety można nabywać według ich aktualnej ceny z uwzględnieniem zniżek, z których korzystamy. W samej aplikacji oczywiście możemy wyszukiwać dostępne połączenia Przewozów Regionalnych w całym kraju. Jednak sprawdzałem przed chwilą i był problem ze znalezieniem połączenia z Warszawy do Wrocławia, ale już na mniejszych odległościach działało to bez zarzutu.

Niemniej to dopiero pierwsze testy tej aplikacji, z pewnością zostanie to poprawione w kolejnych jej wersjach. Cieszy natomiast fakt, że i na te lokalne połączenia będziemy mogli zakupić bilet bez wyczekiwania w kolejkach, zwłaszcza w zbliżającym się okresie wzmożonego ruchu.

Aplikacja CallPay Kolej dostępna w Google Play.
Aplikacja CallPay Kolej dostępna w App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

platnoscionline