Microsoft

Świetna riposta Microsoftu – dwa razy więcej darmowej przestrzeni i niższe ceny OneDrive

Konrad Kozłowski
Świetna riposta Microsoftu – dwa razy więcej darmowej przestrzeni i niższe ceny OneDrive
44

Microsoft kazał nam długo czekać na odpowiedź na ofertę Google, którą poznaliśmy w marcu tego roku. Czy było jednak na co czekać? Dla użytkowników usługi OneDrive i Office 365 mam same świetne informacje. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na ofertę Google lub niedługo im się kończy są rów...

Microsoft kazał nam długo czekać na odpowiedź na ofertę Google, którą poznaliśmy w marcu tego roku. Czy było jednak na co czekać? Dla użytkowników usługi OneDrive i Office 365 mam same świetne informacje. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na ofertę Google lub niedługo im się kończy są równie dobre wieści.

Objętość dysków w chmurze przekracza bez wątpienia możliwości lokalne niemal każdego posiadanego przez nas urządzenia. Zaletą i jednocześnie wadą takiego rozwiazania jest okresowa opłata, od której zależy tak naprawdę nasza zdolność do zapisywania kolejnych danych. Na całe szczęście nie tracimy dostępu do tych, które już są w chmurze.

Odpowiedź Microsoftu na działania Google jest następująca:

  1. Każdy użytkownik OneDrive otrzymuje 15GB przestrzeni zupełnie za darmo. Jest to oferta podobna do tej od Google, z tą różnicą jednak, że oferowane przez Google 15GB jest również wykorzystywane przez Gmaila. Outlook nie ma nic wspólnego pod tym względem z OneDrive.
  2. Wszystkim edycjom Office 365 towarzyszy 1TB w OneDrive, więc przy zachowaniu tych samych cen, które są aktualnie dostępne, użytkownicy dysponować będą aż 1 terabajtem dodatkowej przestrzeni w chmurze Microsoftu.
  3. Ceny wariantów płatnych OneDrive zostają obniżone o 70%. Oznacza to, że:
  • 100GB kosztuje 1,99 dolara miesięcznie
  • 200GB kosztuje 2,99 dolara miesięcznie

Wszystkie zmiany w cennikach nastąpią na początku lipca. Aktualni subskrybenci któregokolwiek z płatnych planów nie muszą nic robić, bowiem automatycznie uruchomione zostaną im tańsze warianty. Czy to samo dotyczy użytkowników Office'a 365, którzy mieliby otrzymać w trakcie aktywnej już subskrypcji dodatkow 1TB przestrzeni? Prawdopodobnie tak. Wkrótce wszystko powinno się wyjaśnić.

Przypomnijmy ceny przedstawione przez Google kwartał temu:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu