Microsoft

Najświeższe wieści na temat Windows 9, Windows 8.2 oraz Windows Phone 8.1

Konrad Kozłowski
Najświeższe wieści na temat Windows 9, Windows 8.2 oraz Windows Phone 8.1
77

Od pewnego czasu informacje na temat kolejnych wydań i aktualizacji dla systemów Windows i Windows Phone nie były krótko mówiąc upubliczniane. Sytuację tę zmieniła publikacja zebranych przez Neowin przecieków z dwóch różnych źródeł. Wśród nich znajdziemy kolejne wskazówki i potwierdzenia na temat pl...

Od pewnego czasu informacje na temat kolejnych wydań i aktualizacji dla systemów Windows i Windows Phone nie były krótko mówiąc upubliczniane. Sytuację tę zmieniła publikacja zebranych przez Neowin przecieków z dwóch różnych źródeł. Wśród nich znajdziemy kolejne wskazówki i potwierdzenia na temat planów wydawniczych Microsoftu.

Aktualizacja dla systemu Windows Phone oznaczana jako 8.1 przynosząca między innymi centrum powiadomień oraz asystenta (asystentkę?) głosową Cortanę w wybranych krajach jest aktualnie wewnętrznie określana skrótem GDR, który oznacza "General Distribution Release". Rozumiemy przez to końcowe już testy tej wersji oprogramowania oraz przygotowania do udostępnienia aktualizacji.

Jak donosi Neowin prace nad Windows 9 nie są aż tak zaawansowane jak moglibyśmy przypuszczać i jak mogłoby sugerować zaangażowanie w rozwijanie uaktualnienia dla Windows Phone. W odpowiedzi na zapytanie o dotrzymanie zakładanego terminu usłyszano krótkie tak, co pozwala nam nam sądzić, że wcześniejsze przecieki odnośnie przyszłorocznej premiery systemu nadal są aktualne. Obecnie dział odpowiedzialny za prace nad Windows 9 rozpoczyna proces udostępniania pierwszych efektów innym działom, lecz osoby będące źródłem informacji dla Neowin nie miały jeszcze okazji z się z nimi zapoznać.

Nadchodzące uaktualnienie dla Windows 8, mające nosić nazwę Windows 8.2, bądź Windows 8.1 Update 2 zbliża się do końcowego momentu prac. Jak uprzednio pisaliśmy, aktualizacja ta pojawić się w wersji RTM już w lipcu i wygląda na to, że taki termin jest nadal aktualny. To oznaczałoby, że okres pomiędzy sierpniem a wrześniem byłby prawdopodobnym terminem oficjalnej premiery aktualizacji.

Wiele wskazuje na to, że najważniejszą zmianą, która pojawi się w aktualizacji dla Windows 8.1 będzie tryb okienkowy dla aplikacji ze Sklepu Windows. Po tym jak pojawiła się opcja przypinania ich do paska zadań oraz przełączania się pomiędzy nimi właśnie za jego pomocą, Microsoft nie zamierza rezygnować z wprowadzania ułatwień do pracy z systemem za pomocą myszki i klawiatury. Prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną zmianą jest powrót Menu Start, który został potwierdzony podczas tegorocznej konferencji Build, lecz wiele doniesień wskazuje, iż będziemy musieli wstrzymać się z oczekiwaniem do chwili premiery Windows 9.

Zdjęcie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu