Moje przemyślenia

Świat Kotów z 8.1 przykładem bezmyślności krytykujących

Grzegorz Marczak
121

Na Facebooku oraz na wykopie można znaleźć informacje o skandalicznym projekcie wspartym przez 8.1. Projektem tym jest platforma e-usług dla hodowców i właścicieli kotów o nazwie swiatkotow.pl. No i zaczęło się rozjeżdżanie projektu na wszystkie możliwe sposoby. Za co ? Nie za to, że pomysł nie b...

Na Facebooku oraz na wykopie można znaleźć informacje o skandalicznym projekcie wspartym przez 8.1. Projektem tym jest platforma e-usług dla hodowców i właścicieli kotów o nazwie swiatkotow.pl. No i zaczęło się rozjeżdżanie projektu na wszystkie możliwe sposoby.

Za co ? Nie za to, że pomysł nie będzie rentowy czy też, że jest za niszowy i nie wzbudzi zainteresowania. Skandalem jest, że strona swiatkotow.pl stoi na wordpress. I już zaczęła się ogólnie wykopowe podniecanie się jak tak można? przecież to wordpress! - robota na jeden dzień a ktoś na nią dostał unijne fundusze!

Wchodzę więc na tę stronę (na którą większość z komentujących nawet nie weszła) i co widzę? Blog! To przecież blog serwisu swiatkotow.pl - dla tych natomiast którym chciałoby się zajrzeć nieco głębiej jest informacja iż docelowy projekt rusza 30 czerwca 2011. Jest też dokładnie opisane czym będzie ten serwis.

I żeby nie było, że to tylko wykop. Kolejni nie czytający i bazujący na opinii innych są na Facebooku (to ten serwis dla lepszej kasty). Tam też wszyscy bezmyślnie wrzucają link do świata kotów.

Przykre jest to, że jedna ludzie zachowują się jak przysłowiowe stado baranów, które poprowadzone przez kilka osób nawet nie zastanawia się dokąd idzie a w tym przypadku co i dlaczego krytykuje.

I żeby nie było - zawsze miałem krytyczny stosunek do projektów z 8.1 bo uważam, że to nie pomaga przedsiębiorczości i często psuje rynek. Nie lubię jednak bezzasadnych nagonek - akurat świat kotów nie różni się niczym od setki innych portali, które dostały dofinansowanie. Czy powinny być tego typu projekty wspierane z funduszy? Moim zdaniem nie. Winić za ten stan rzeczy trzeba jednak przede wszystkim super fachowców z PARP, dopiero potem tych którzy tak chętnie zgłaszają się po pieniądze (które swoją drogą najpierw trzeba mieć i wydać).

Ps2. Swoją drogą w bazie dofinansowanych projektów są rodzynki (już zrealizowane) która zasługują na parę cierpkich słów - i w tych przypadkach byłoby to jak najbardziej uzasadnione.

PS. Autorzy portalu o kotach również skomentowali na swoim blogu całą sytuację ale tym razem nie ma 100 komentarzy:

W obliczu nieprawdziwych i krzywdzących oskarżeń spieszymy z wyjaśnieniem, że blog, który widnieje obecnie pod adresem www.swiatkotow.pl nie jest projektem, który dostał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Blog jest prowadzony z własnych środków spółki Revivo i jest zajawką docelowego portalu, gdzie będą obecne e-usługi, dofinansowywane programem 8.1. PO IG.

Projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem umowy zawartej z PARP, wg której start docelowego portalu przewidziany jest na czerwiec 2011. O tym, co będzie w portalu możecie dowiedzieć się w zakładce Świat Kotów. Chętnych do współtworzenia z nami miejsca dla wszystkich kociarzy, serdecznie zapraszamy do współpracy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup8.1