Moje przemyślenia

Socjum jako spółka już nie istnieje. Co dalej z serwisem? Jest już na Allegro!

Grzegorz Marczak
Socjum jako spółka już nie istnieje. Co dalej z serwisem? Jest już na Allegro!
34

Pierwszy raz o Socjum napisałem w połowie 2008 roku, bardzo entuzjastycznie wyrażałem się wtedy o samym produkcie i tym jakie ma szanse na polskim rynku. Okazało się, że nie pomyliłem się w moich przewidywaniach i serwis, który był generatorem społecznościówek bardzo szybko zyskał popularność i zain...

Pierwszy raz o Socjum napisałem w połowie 2008 roku, bardzo entuzjastycznie wyrażałem się wtedy o samym produkcie i tym jakie ma szanse na polskim rynku. Okazało się, że nie pomyliłem się w moich przewidywaniach i serwis, który był generatorem społecznościówek bardzo szybko zyskał popularność i zainteresowanie użytkowników. O dalszych losach dobrze zapowiadającego się biznesu można było już przeczytać w Newsweeku.

Dalsze losy serwisu to była już tylko formalność. Na grupie Socjum na Facebooku pojawiła się kilka dni temu informacja wraz z dowodem na to, że spółka faktycznie została postawiona w stan likwidacji (obrazek poniżej) :Jeśli szukać by potwierdzeń tej informacji w samym serwisie to można ich znaleźć bardzo dużo. Ostatnia aktualizacja blogu społeczności na Socjum miała miejsce 8 sierpnia. W tym samym okresie skończył się też wszelkie aktywności na fan pagu socjum na Facebooku. Na forum w samym Socjum użytkownicy za to zastanawiają się co mogą zrobić z swoimi społecznościami.

Oczywiście upadłość Socjum jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie oznacza do razu likwidacji serwisu . Niestety sprawy z upadającą spółką + dofinansowanie jak zakładam z działania 8.1 nieco komplikują całą sytuację. Serwis zdaje się też mocno podupadł jeśli chodzi o ruch. Może więc nie być wielu chętnych na reanimacje trupa.

Aktualizacja:

Właśnie dostałem mail od Sokara z linkiem do aukcji portalu Socjum na Allegro. Nie określona ceny na "kup teraz", aukcja będzie trwała jeszcze przez najbliższe 13 dni a obecnie najwyższą licytowana kwotą jest 2 tysiące PLN.

Kto wie może to jest najlepsze rozwiązanie dla portalu Socjum? Pytanie tylko jak wygląda sprawa od strony prawnej. Kto może sprzedawać serwis, kto w jakiej części ma do niego prawa itp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupsocjum.pl