Moje przemyślenia

PKT.pl też ma już aplikację na iPada

Grzegorz Marczak
8

Wydaje się, że mamy modę na robienie aplikacji na iPada. Na razie nie ma to jeszcze większego biznesowego sensu zważywszy na małą ilość tych urządzeń w Polsce i dość jednak nie pewną popularność w naszym kraju tego urządzanie (zważywszy na jego cenę kiedy pojawi się na naszym rynku). Powyższe nie...

Wydaje się, że mamy modę na robienie aplikacji na iPada. Na razie nie ma to jeszcze większego biznesowego sensu zważywszy na małą ilość tych urządzeń w Polsce i dość jednak nie pewną popularność w naszym kraju tego urządzanie (zważywszy na jego cenę kiedy pojawi się na naszym rynku).

Powyższe nie przeszkadza jednak firmom iść za modą i powstają coraz to nowe polskie aplikacje na tablet firmy Apple. Osobiście trend ten mi się podoba bo zawsze jest to jakiś krok do przodu w stosunku do konkurencji - a nóż iPad jednak będzie popularny w Polsce i będą z niego pieniądze.

pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne – właściciel internetowej wyszukiwarki firm, instytucji i produktów www.pkt.pl zrobił więc sobie aplikacje w której użytkownik może zlokalizować na mapie siedzibę szukanej firmy, zobaczyć trasę dojazdu do firmy, dodać dane firmy do kontaktów, zapisać wyniki wyszukiwania itp.

Osobiście na pewno zainstaluję sobie pkt.pl na iPada. Z serwisu w wersji www nigdy jeszcze nie miałem potrzeby korzystać jednak przy przenośnym urządzeniu takich jak telefon czy tablet pkt może okazać się dla mnie pomocna. Nie raz już męczyłem się z telefonem komórkowym szukając w czasie "zakupów na mieście" alternatywnych sklepów czy firm.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPad