Microsoft

Surface Duo ze Snapdragonem 855? Zrozumiałe. Ale brak NFC to już szaleństwo…

Krzysztof Kurdyła
Surface Duo ze Snapdragonem 855? Zrozumiałe. Ale brak NFC to już szaleństwo…
9

Serwis Windows Central ujawnił właśnie, otrzymaną od zaufanego źródła specyfikację, mającego mieć w tym roku premierę, składanego smartfona Microsoftu. Bazujący na Androidzie Surface Duo wywołał po zeszłorocznej prezentacji sporą dyskusję, jedni bardzo chwalili, inni mocno krytykowali jego nietypową, zrobioną trochę wbrew rynkowym trendom formę. Wydaje się, że ujawniona specyfikacja, o ile okaże się prawdziwa, może wywołać jeszcze większe kontrowersje.

Procesor z 2018 roku? Zrozumiałe.

Zacznijmy od procesora, bardzo wiele osób z pewnością będzie zawiedzionych tym, że Microsoft zastosował procesor z poprzedniej serii w. Wydaje się jednak, że jest to racjonalna decyzja, a winnym takiego stanu rzeczy jest firma m, która zdecydowała, że jej najnowszy flagowy ARM nie będzie posiadał zintegrowanego modemu. Nie dość, że konieczność dokupienia o modemu 5G mocno podnosi cenę takiego zestawu, to jeszcze trzeba wygospodarować na niego miejsce na płycie głównej. Według dziennikarzy portalu, gdy m , a zastosowanie o procesora  wymagałoby praktycznie wystartowania z projektem od zera.

RAM i pamięć wewnętrzna

Według wspomnianego informatora telefon ma posiadać 6 GB RAM, co wydaje się wystarczającą ilością. Nieco dziwnie wyglądają natomiast opcje pamięci wewnętrznej. Bazowy model ma posiadać 64, a topowa wersja 256 GB. Pośrednia opcja nie jest przewidziana, nie będzie też gniazda na karty pamięci. O ile na rynku konsumenckim 64 GB w podstawie wydaje się w porządku, to e Duo ma być skierowany do ludzi biznesu, pracowników korporacji. Taka wartość może okazać się niewystarczająca. Źródło zastrzegło jednak, że pewne zmiany specyfikacji są jeszcze możliwe. Wydaje się, że tego typu urządzenie powinno startować z przynajmniej 128 GB na pokładzie.

Kamera

Sporo kontrowersji wzbudza też zastosowana w e Duo kamera. Telefon ma dysponować aparatem z matrycą 11 x i świetle f/2.0. Nie są to wartości dyskwalifikujące, wystarczy zobaczyć, jak dobrą robotę robią, mające podobną rozdzielczość, aparaty w 11. Niestety przesłane dotychczas przykłady zdjęć nie wskazują, aby Microsoft dopracował swoje oprogramowanie na takim poziomie, jak robią to Apple czy Google. Nawiązania do jakości, jaką oferowały niektóre Lumie chyba nie będzie.

Brak NFC...

W tym miejscu dochodzimy do braku, który właściwie dyskwalifikuje ten telefon z grona poważnych narzędzi biznesowych. e Duo nie będzie posiadał w ogóle modułu C. Jeśli miałoby się to potwierdzić, byłaby to najdziwniejsza decyzja ze o świata w ostatnich latach. Dodatkowo uczyniłaby ten telefon praktycznie m w Europie. Jak urządzenie przeznaczone dla świata biznesu, w tych czasach może nie wspierać płatności mobilnych? Przecież dziś ma je każdy poważny telefon. Miejmy nadzieję, że zaszła w tym temacie jakaś pomyłka, albo Microsoft w ostatniej chwili naprawi ten błąd.

Smartfon Microsoftu będzie dysponował dwoma 5,i ekranami D o rozdzielczości 0 x każdy. Za bezpieczeństwo będzie odpowiadać czytnik linii papilarnych. Bateria będzie miała pojemność 3460 h. Ładować ją będzie można tylko przy pomocy C, Microsoft nie . Według informacji z przecieku urządzenie pracuje na razie pod kontrolą Androida 10, ale uaktualnienie do i ma się pojawić dość szybko. Nie wiadomo nic na temat jego wytrzymałości i odporności na wodę.

Tak czy inaczej, prace nad urządzeniem są na finiszu, a niedługo zacznie się proces ostatecznej optymalizacji aplikacji systemowych, tak aby wspierały dwuekranowy charakter urządzenia. Ciągle nieznany jest ostateczny termin premiery ani, nawet orientacyjny, poziom cen, w jaki Microsoft celuje tym urządzeniem.

Zdjęcia: Microsoft, Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu