E-commerce

Allegro zmienia zasady oznaczania Super Sprzedawcy

Grzegorz Ułan
Allegro zmienia zasady oznaczania Super Sprzedawcy
11

Oznaczenie Super Sprzedawcy to jeden z najstarszych programów obowiązujących na Allegro, pozwalający wyróżnić się sprzedawcom na tej platformie - z jednej strony ich oferty wyświetlają się wyżej w wynikach wyszukiwania, z drugiej strony cieszą się większą popularnością i zaufaniem wśród kupujących.

Allegro poinformowało dziś o zmianie warunków, które sprzedawcy muszą spełnić, by zyskać oznaczenie Super Sprzedawcy. Do tej pory było to aż dziesięć parametrów (więcej o tym pod tym linkiem). Od 4 września będą to tylko cztery i co najważniejsze - oznaczenie to będzie przyznawane automatycznie po spełnieniu tych warunków, więc sprzedawcy nie będą już musieli każdorazowo zgłaszać się do tego programu.

Jakie to warunki? Allegro wymienia tu cztery punkty:

  • konto firmowe (wykluczone są te ze statusem apteki)
  • jakość sprzedaży na poziomie Super + lub Super przez co najmniej 14 z ostatnich 30 dni (nie muszą następować po sobie)
  • jakość sprzedaży na poziomie nie niższym niż Dobry przez co najmniej ostatnie 30 dni
  • minimum 50 zrealizowanych zamówień w ciągu ostatnich 30 dni

Co jeszcze istotne, do tej pory kwalifikacja do programu następowała raz na 30 dni, po indywidualnej ocenie spełniających warunki sprzedawców, a od 4 września będzie się ona odbywała codziennie dla wszystkich sprzedających, na podstawie ich wyników jakości sprzedaży.

Ponadto, będą mogli dołączyć do niego też nowi sprzedawcy, dzięki usunięciu wymogu minimum 100 ocen w ostatnich 12 miesiącach. Z zalet tych zmian wymienić można jeszcze brak wykluczenia z programu w przypadku pojedynczych negatywnych zdarzeń (komentarzy) czy rozpoczętych Dyskusji,  pod uwagę będzie brana ogólna wysoka jakość sprzedaży - minimum przez 14 dni w ostatnich 30 dniach.

Z minusów z kolei, od 4 września Super Sprzedawcy będą musieli mieć udokumentowane minimum 50 zrealizowanych zamówień w ciągu ostatniego miesiąca, aktualnie jest to 20.

Jak sprzedawcy będą mogli sprawdzać czy kwalifikują się do programu? Od 1 sierpnia w zakładce Jakość mojej sprzedaży pojawią się dwie nowe sekcje, w których to będzie można zapoznać się z poziomem jakości sprzedaży w ostatnich 30 dniach i sprawdzić czy dane konto spełnia warunki programu Super Sprzedawca.
Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news