E-commerce

Allegro wprowadza funkcję, która na zawsze odmieni kupowanie na tej platformie

Grzegorz Ułan
Allegro wprowadza funkcję, która na zawsze odmieni kupowanie na tej platformie
50

Allegro w miniony weekend poinformowało o wprowadzeniu nowej funkcji SUPER CENA w wyszukiwarce produktów, która sprawia, że kupowanie na tej platformie sprzedażowej staje się dużo szybsze i przyjemniejsze. Aż dziw, że wpadli na to dopiero teraz.

Każdy, kto choć raz kupował coś na Allegro, zwłaszcza któryś z popularnych produktów wie, że dotarcie do najlepszej oferty może zajmować sporo czasu. Trzeba przy tym uruchomić interesujące nas filtry, zaznaczyć odpowiednie opcje, jak Allegro Smart!, konkretny przedział cenowy itp. filtry. A i tak, musimy się przedzierać później do właściwej oferty sprzedaży przez różne techniki sprzedawców, którzy chcą być najwyżej w wynikach, ogłoszenia sponsorowane czy wyróżnione.

SUPER CENA w wyszukiwarce na Allegro

SUPER CENA to parametr w wyszukiwaniu produktów, który za jednym zamachem przefiltruje nam wyniki po kilku istotnych filtrach. Co więcej, będzie on ściśle monitorowany przez Allegro raz dziennie. Zanim przejdziemy jednak do szczegółów, spójrzcie proszę na przykładowe wyszukiwanie produktu - iPhone 12, na czysto bez żadnych parametrów.

Najwyraźniej brakuje tu wielu filtrów, by przebić się do interesujących ofert. Jest co prawda na pierwszej pozycji smartfon tej marki w atrakcyjne cenie, niby w promocji, ale po wejściu w szczegóły okazuje się, że to outlet. Generalnie na wyszukiwanie iPhone 12 wyświetli nam się 1835 ofert na 31 podstronach.

Zastosujmy teraz tylko ten jeden parametr w wynikach wyszukiwania - SUPER CENA.

Warunki ofert do oznaczenia SUPER CENA

Prawda, że nowa funkcja robi różnicę? Zaznaczając ją mamy pewność, że wyświetlone oferty spełniają poniższe warunki, monitorowane raz dziennie przez Allegro:

  • najniższa cena na Allegro
  • wystawiona na koncie firmowym z jakością sprzedaży na poziomie co najmniej neutralnym
  • z opcją kup teraz
  • więcej niż 1 sztuka dostępnego towaru
  • produkt jest nowy
  • z darmową dostawą w ramach Allegro Smart!

Najważniejszy z parametrów, czyli najniższa cena na Allegro rzeczywiście jest spełniony na podanym przykładzie. Te ceny iPhone 12 są najniższe i to nie tylko na tej platformie, ale i w porównaniu z cenami w sklepie Apple czy w popularnych elektromarketach. To również istotne - Allegro monitoruje i porównuje te ceny również z rynkiem i przyznaje to oznaczenie zupełnie za darmo sprzedawcom, przy ich produktach spełniających warunki powyższe warunki.

Nawet jeśli Twoja oferta spełni powyższe warunki, możesz nie otrzymać oznaczenia. Uwzględniamy również aktualne ceny rynkowe oraz trendy sprzedaży w kategoriach na Allegro. Zwracamy uwagę między innymi na: sezonowość, unikatowość towaru, potencjał sprzedażowy na Allegro, rozpoznawalność i częstość wyszukiwania przez kupujących, jakość towaru – w tym jakość materiału, z którego jest wykonany, odpowiednie atesty, sposoby dostawy, warunki gwarancji, jakość opisu, zdjęć i szablonu oferty.

Tak więc oznaczenie to powinno diametralnie zwiększyć jakość ofert publikowanych przez sprzedawców, którym będzie zależało na pojawieniu się w tym parametrze wyszukiwania. Z pewnością zapewni im to większą sprzedaż, a kupującym ułatwi i znacząco przyspieszy wyszukiwanie interesujących produktów.

Kategorie wyłączone z oznaczenia SUPER CENA

Allegro - Dom i Ogród - Wyposażenie - Ozdoby świąteczne i okolicznościowe - Fajerwerki (kat. nr 300733) Allegro - Motoryzacja - Motocykle i quady (kat. nr 300685)
Allegro - Dom i Ogród - Wyposażenie - Zabawne gadżety (kat. nr 121237) Allegro - Motoryzacja - Samochody (kat. nr 149)
Allegro - Kolekcje i sztuka - Kolekcje - Militaria - Broń (kat. nr 3690) Allegro - Nieruchomości (kat. nr 20782)
Allegro - Kolekcje i sztuka - Kolekcje - Trafika (kat. nr 47937) Allegro - Sport i turystyka - Militaria (kat. nr 253062)
Allegro - Kultura i rozrywka - Gry Towarzyskie - Planszowe - Dla dorosłych (kat. nr 256617) Allegro - Supermarket - Produkty spożywcze - Wina i napoje bezalkoholowe (kat. nr 261477)
Allegro - Kultura i rozrywka - Książki i Komiksy - Literatura obyczajowa, erotyczna - Literatura erotyczna (kat. nr 255982) Allegro - Zdrowie - Erotyka (kat. nr 63757)
Allegro - Moda - Odzież, Obuwie, Dodatki - Bielizna damska (kat. nr 75993) Allegro - Zdrowie - Leki bez recepty (kat. nr 122432)
Allegro - Moda - Odzież, Obuwie, Dodatki - Bielizna męska (kat. nr 256925) Allegro - Zdrowie - Zdrowie intymne (kat. nr 259299)
Allegro - Motoryzacja - Inne pojazdy i łodzie (kat. nr 4079)

 

Niestety, nie wszystkie produkty będą mogły skorzystać z oznaczenia SUPER CENA, ale patrząc po powyższym wykazie wykluczonych kategorii, nie jest ich tak dużo.

Mam jeszcze jedną uwagę, parametr SUPER CENA jest aktualnie dość mocno ukryty w tych filtrach na samym końcu, widziałbym go na samej górze, nawet przed oznaczeniem Allegro Smart!, bo to naprawdę robi różnice i znacząco zmienia sposób kupowania na tej platformie sprzedażowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu