E-commerce

Już niedługo nie kupisz niczego na Allegro bez konta

Grzegorz Ułan
Już niedługo nie kupisz niczego na Allegro bez konta
26

Ostatnimi czasy to już niejako tradycja, jak co miesiąc Allegro przygotowało garść nowości, które czekają nas w najbliższym czasie na tej platformie sprzedażowej. Zmiany te dotyczą zarówno sprzedających jak i kupujących, którzy to już nie będą mogli kupować na Allegro bez konta.

Zmiany dla sprzedających na Allegro

Zacznijmy od sprzedawców. Już od czwartku 18 lutego Allegro obniża próg cenowy, od którego dostawa zakupów kurierem będzie darmowa w ramach Allegro Smart!. Do tej pory musieliśmy zrobić zakupy na kwotę minimum 100 zł, by skorzystać z darmowej dostawy, teraz będzie to kwota 80 zł.

Co w związku z tym zmieni się dla sprzedawców? Każdy ze sprzedawców, który doda do swoich ofert dostawę kurierem, będzie mógł skorzystać z promocji od 18 lutego do 7 kwietnia 2021, w której opłatę za dostawę takiej przesyłki w całości weźmie na siebie Allegro. W promocji wezmą udział zakupy opłacone z góry u jednego sprzedawcy o wartości od 80 zł do 99,99 złotych.

Kolejną zmianą, będą dodatkowe opłaty za przesyłki za pobraniem w ramach Allegro Smart!. Od listopada opłata za taką przesyłkę wynosi 3,99 zł, którą w ramach promocji Allegro wzięło na siebie, ale o 8 marca pobierana będzie od klientów przy odbiorze i przelewana będzie później na konto sprzedawców wraz z zapłata za towar. Z kolei z konta sprzedawców Allegro będzie pobierało kwotę 3,49 zł za każdą taką przesyłkę.

metoda dostawy opłaty, które pobieramy od Ciebie obecnie opłaty, które pobierzemy od Ciebie od 8 marca opłata za opcję płatności przy odbiorze, którą dostajesz od kupującego od 8 marca
Allegro Kurier DPD pobranie 3,99 zł brutto za przesyłkę (koszt dostawy w ramach Allegro Smart!) 3,99 zł brutto za przesyłkę + 3,49 zł brutto za usługę dodatkową pobrania (dwie pozycje w Twoich rozliczeniach z Allegro) 3,99 zł brutto
Allegro Pocztex Kurier48 pobranie 3,99 zł brutto za przesyłkę (koszt dostawy w ramach Allegro Smart!) 7,48 zł brutto za przesyłkę (3,99 zł +3,49 zł za usługę pobranie) 3,99 zł brutto
Allegro Punkty Poczta pobranie 0zł 3,49 zł brutto za przesyłkę 3,99 zł brutto

 

A uwzględniając promocję opisaną na początku, opłaty od 8 marca do 7 kwietnia będą wyglądały następująco:

metoda dostawy opłaty, które pobieramy od Ciebie obecnie opłaty, które pobierzemy od Ciebie od 8 marca opłata za opcję płatności przy odbiorze, którą dostajesz od kupującego od 8 marca
Allegro Kurier DPD pobranie 3,99 zł brutto za przesyłkę (koszt dostawy w ramach Allegro Smart!) 0 zł brutto za przesyłkę + 3,49 zł brutto za usługę dodatkową pobrania 3,99 zł brutto
Allegro Pocztex Kurier48 pobranie 3,99 zł brutto za przesyłkę (koszt dostawy w ramach Allegro Smart!) 3,49 zł brutto za przesyłkę (0 zł + 3,49 zł za usługę pobrania) 3,99 zł brutto

 

8 marca zmieni się jednocześnie minimalna kwota za pobraniem z 0,01 zł do 4 zł. Dodatkowo, Allegro nie ustawi sprzedawcom przy ofertach oznaczenia Allegro Smart!, jeśli wszystkie metody dostawy będą mieli z płatnością przy odbiorze.

Również tego samego dnia zwiększy się opłata za Allegro Punkty Poczta Pobranie poza Allegro Smart! z kwoty 12,99 zł brutto do 13,49 zł.

Nie obyło się też zmian w prowizjach w działach: Elektronika, Dom i ogród, Supermarket, Dziecko, Uroda, Kolekcje i sztuka, Sport i turystyka. Pełną listę zmian dla sprzedawców wraz ze zmianami prowizji znajdziecie w tym pliku (PDF).

Zmiany dla kupujących na Allegro

Oprócz zmian, które opisaliśmy wyżej i dotyczą zarówno sprzedających jak i kupujących, czyli niższego progu cenowego przy dostawach kurierem Allegro Smart! i opłatach za przesyłki pobraniowe, Allegro wyłączy 19 kwietnia możliwość zakupów na swojej platformie użytkownikom bez zarejestrowanego konta.

Niejako na pocieszenie i dla ułatwienia rejestracji takiego konta, Allegro udostępni możliwość założenia go przy użyciu telefonu, potwierdzając swój numer poprzez wiadomość SMS.

Dodatkowo kupujący będą mogli na swoich kontach dodać od razu dane swojej karty płatniczej, do tej pory możliwe to było tylko podczas zakupów.

Ostatnią ze zmian dla kupujących będą obniżone progi kwotowe przy korzystaniu z Allegro Pay. Aktualnie aby rozłożyć zakupy na raty potrzebowaliśmy dokonać zakupy na minimum 500 zł, od 8 marca będzie to kwota 300 zł. Ponadto dojdzie opcja rozłożenia spłaty na 3 raty dla wszystkich kupujących i obniżona zostanie kwota zakupów z jednorazową spłatą z 40 zł do 30 zł.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu