E-commerce

Efekt Amazon.pl? Allegro uruchamia centrum logistyczne do realizacji zamówień dla sprzedawców

Grzegorz Ułan
Efekt Amazon.pl? Allegro uruchamia centrum logistyczne do realizacji zamówień dla sprzedawców
1

Start Amazon.pl pokazuje dobitnie, jak dobrze działa na rynek odpowiednia konkurencja. Będziemy mieli do dyspozycji dwie duże platformy sprzedażowe, które będą walczyć ze sobą nie tylko cenami, ale i obsługą sprzedażową.

Nie trzeba było długo czekać na serię nowości dla sprzedawców na Allegro. Najpierw zapowiedź uruchomienia Allegro Biznes, teraz komunikat o powstaniu centrum logistycznego, które zajmie się realizacją zamówień dla sprzedawców.

Grzegorz Czapski, Dyrektor ds. Rozwoju.:

(..)Centrum logistyczne Allegro, powstające w nowoczesnym magazynie w centrum Polski, pomoże przejąć od firm najbardziej czasochłonne i pracochłonne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. Dzięki skali i automatyzacji Allegro będzie w stanie zapewnić atrakcyjne warunki tej usługi. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i optymalizowaniu ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy.

Zobacz też: Amazon.pl vs Allegro.pl - porównanie ofert dla polskich sprzedawców.

Nowa usługa dla sprzedających obejmie przechowywanie, pakowanie i wysyłkę towarów, co ma zwiększyć udział zamówień dostarczanych tego samego oraz kolejnego dnia od dnia zamówienia.

Nowe centrum logistyczne Allegro zlokalizowane będzie pod Warszawą i znajdzie w nim zatrudnienie nawet 1200 osób. Allegro podpisało właśnie umowę z firmą Panattoni na udostępnienie magazynu o powierzchni 36 500 m2 w A2 Warsaw Park. 35 100 m2 z tej powierzchni ma być przeznaczone na obsługę zamówień, 2 800 m2 zajmą biura i przestrzeń wypoczynku. Docelowo łączna powierzchnia wynajętych magazynów w tej lokalizacji ma wynieść 65 300 m2.

Nowa usługa fulfillment od Allegro ma pozwolić odciążyć sprzedawców z konieczności ponoszenia kosztów związanych z magazynowaniem towarów czy zatrudniania dodatkowych pracowników na okres szczytów sezonowych. Więcej informacji o niej i chęć skorzystania możecie już zgłaszać na stronie https://na.allegro.pl/fulfillment.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu