E-commerce

Nowy serwis Allegro Biznes już działa. Co się zmienia dla sprzedających i kupujących?

Grzegorz Ułan
Nowy serwis Allegro Biznes już działa. Co się zmienia dla sprzedających i kupujących?
0

Allegro zbroi się przed startem Amazon.pl w Polsce, zwracając szczególną uwagę na sprzedawców i kupujących z kontem firmowym. To dla nich ruszyła właśnie nowa odsłona serwisu Allegro Biznes.

Kto może korzystać z nowego serwisu Allegro Biznes?

Zasoby nowego serwisu Allegro Biznes udostępnione zostaną posiadaczom kont firmowych, i to zarówno jeśli chodzi o sprzedających, jak i kupujących na Allegro. Po pomyślnej weryfikacji posiadacze kont firmowych będą mogli korzystać z dostępu do zwykłego serwisu Allegro - sprzedaż i wyświetlanie ofert oraz dodatkowo do Allegro Biznes, na którym dostępne będą nowe możliwości dla sprzedających i kupujących przedsiębiorców.

Kupujący na Allegro Biznes będą mogli skorzystać z wygodnych rozwiązań, które im udostępnisz – cenników hurtowych, rabatów na duże zamówienia, widocznych stawek VAT i cen netto czy wydłużonego terminu płatności nawet do 60 dni. To, czy dodasz je do swoich ofert, zależy wyłącznie od Ciebie.

Zobacz też: Amazon.pl vs Allegro.pl – porównanie ofert dla polskich sprzedawców.

Stawki VAT i ceny netto w ofertach na Allegro Biznes

Aby kupujący przedsiębiorcy mogli skorzystać z tych możliwości, sprzedawcy z kontem firmowym muszą uzupełnić swoje oferty o kilka parametrów.

Allegro przekonuje, że kupujący szczególną uwagę na stawki netto kupowanych produktów, więc sprzedający powinni uzupełnić swoje oferty o stawki VAT, na podstawie których wyliczane będą ceny netto sprzedawanych produktów. Można to zrobić już na poziomie formularza przy tworzeniu oferty lub za pomocą edycji grupowej przy już wystawionych ofertach.

Cenniki hurtowe na Allegro Biznes

Cenniki hurtowe pozwolą przedsiębiorcom zwiększyć sprzedaż, a kupującym oszczędzić na rabatach przy zakupach na większą liczbę produktów. Sprzedawcy mogą tu ustalić własne progi ilościowe, po przekroczeniu których kupujących będą otrzymywali rabat.

Zobacz też: Allegro uruchamia centrum logistyczne do realizacji zamówień dla sprzedawców.

Rabat na duże zamówienia na Allegro Biznes

Sprzedawcy będą mogli też ustalać rabaty na zamówienia za określoną kwotę. Tutaj również w gestii sprzedawców będzie ustalenie progów kwotowych, za które będzie obowiązywała zniżka dla kupujących w ramach jednego koszyka zakupowego. Będzie mogła ona być łączona ze zniżkami za zakupy hurtowe.

Odroczona płatność na Allegro Biznes

Ostatnią z opcji jest włączenia do ofert przez sprzedających odroczonych płatności, dzięki którym sprzedawcy będą mogli otrzymać zapłatę za towary od razu po realizacji zamówienia - niezależnie od terminu płatności, a kupujący dostaną do 2 miesięcy na opłacenie faktury.

Allegro Biznes - promocja na start

Aby zachęcić przedsiębiorców do skorzystania z możliwości nowej wersji serwisu Allegro Biznes, Allegro przygotowało dla nich specjalną promocję na start, dostępną po realizacji powyższych uzupełnień w ofertach. Czyli - po wprowadzeniu do ofert stawek VAT, ustaleniu cenników hurtowych i/lub rabatu na duże zamówienia oraz aktywacji odroczonych płatności dla firm.

Promocja obejmuje:

  • 25%  zniżki na prowizję od sprzedaży w formie miesięcznych rabatów transakcyjnych dla wszystkich transakcji B2B
  • 25% zniżki na prowizje od oferty wyróżnionej w formie miesięcznych rabatów transakcyjnych, dla wszystkich transakcji B2B
  • 100% rabatu na prowizję należną PragmaGO S.A. z tytułu sprzedaży z Odroczoną płatnością dla Firm (po pozytywnym przejściu weryfikacji)
  • 200 darmowych opcji 10 dniowych wyróżnień na liście ofert.

Kupujący przedsiębiorcy na Allegro Biznes

Co zyskają kupujący z kontem firmowym na Allegro Biznes? To już wynika z powyższych zmian dla sprzedających. Kupujący będą mogli wyświetlać produkty ze zniżkami za zakupy hurtowe do 55% lub z rabatami za duże zamówienia do 30%. Szybko i wygodnie porównają też ceny netto od różnych sprzedawców i będą mogli skorzystać z wydłużonego terminu płatności do 60 dnia za ich zakup.

Dagmara Brzezińska, Commercial Category Management Director w Allegro:

Allegro jest silnie kojarzone z indywidualnymi zakupami konsumenckimi. Jednak od wielu lat wśród naszych klientów mamy firmy, które kupują nie tylko produkty codziennego użytku - herbatę czy sprzęt IT - ale także profesjonalne i bardzo drogie narzędzia czy też elementy wyposażenia. Wiele z nich zgłaszało, że potrzebuje rozwiązań szytych na miarę, takich jak ceny hurtowe, rabaty przy dużych zamówieniach czy cenniki netto. Postanowiliśmy odpowiedzieć na te potrzeby.

Co ważne, dla kupujących na Allegro Biznes nic się nie zmienia jeśli chodzi o aktualnie dostępne opcje, wliczając w to możliwość skorzystania z darmowych dostaw w ramach Allegro Smart! czy udział w Programie Ochrony Kupujących. Poza tym nadal będą mogli kupować produkty jak dotychczas wystawiane przez klientów indywidualnych.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu