Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

SugarSync 2.0 Beta już jest!

KM
Kamil Mizera
5

SugarSync to jedna popularniejszych usług oferujących przestrzeń w chmurze, niejednokrotnie wyznaczana na godnego rywala Dropboxa. O SugarSync i zaletach tej usługi pisał już w kwietniu Jan. Dzisiaj jednak mam dobrą wiadomość, dla wszystkich obecnych i potencjalnych użytkowników tej chmury: SugarSyn...

SugarSync to jedna popularniejszych usług oferujących przestrzeń w chmurze, niejednokrotnie wyznaczana na godnego rywala Dropboxa. O SugarSync i zaletach tej usługi pisał już w kwietniu Jan. Dzisiaj jednak mam dobrą wiadomość, dla wszystkich obecnych i potencjalnych użytkowników tej chmury: SugarSync wydał właśnie nową aplikację na desktopy, która ma ułatwić zarządzanie plikami w chmurze.

SugerSync 2.0 to zupełnie nowy design oraz uproszczona do granic możliwości nawigacja, dzięki czemu dużo prościej będzie zarządzać plikami znajdującymi się w naszej chmurze. Aplikacja wyświetla 3 podstawowe karty. Przede wszystkim „Cloud”, gdzie znajdziemy nasze foldery zsynchronizowane z usługą. Po kliknięciu w dany folder wyświetla się jego widok oraz funkcje, takie jak urządzenie, do którego folder jest przypisany, możliwość dzielenia się nim, odnośnik do folderu na komputerze, itp. Z tego poziomu możemy również usunąć dany folder z chmury. Druga karta pokazuje pliki, którymi się podzieliśmy lub którymi podzielono się z nami. Wyświetla ona również nasze kontakty, dzięki czemu w szybszy sposób możemy dzielić się danym folderem. Trzecia karta pokazuje zmiany dokonane w plikach. Oprócz tego mamy wyszukiwarkę, a także poziom zapełnienia wolnej przestrzeni. Foldery, które chcemy zsynchronizować możemy przeciągnąć w odpowiednie miejsce w aplikacji lub dodać za pomocą specjalnego modułu.

W raz z nową aplikacją przychodzi również SugarSync Drive, nowa funkcja, która daje nam dostęp do naszej chmury za pośrednictwem okna przypominającego Windows Explorera czy Findera. Dodatek ten instaluje się na naszym komputerze i dzięki niemu, możemy wyświetlać wszystkie pliki z chmury, również te zsynchronizowane na innych urządzeniach. Dzięki temu, jeżeli mamy zapełniony dysk, możemy przeglądać nasze foldery bez straty miejsca.

Ponieważ jest to Beta, nie chcę skupiać się na błędach aplikacji, choć kilka się znalazło, jak chociażby to, że,  przynajmniej na moim

komputerze działającym pod W7, przeciąganie folderów nieszczególnie działa, a SugarSync Drive wciąż generuje jakieś błędy. Nie zmienia to jednak faktu, że SugarSync przygotował bardzo ciekawy produkt.

Za jego pomocą firma chce zachęcić użytkowników do korzystania z tej usługi, a ma czym zachęcać, bo rzeczywiście nowa aplikacja dobrze wygląda i jest łatwa w obsłudze plus pozwala wprowadzić nieco porządku, zwłaszcza, że funkcja synchronizacji dowolnego folderu może generować lekki bałagan. Również SugarSync Drive to ciekawa funkcja, a jeżeli dodamy do tego, że firma postarała się o to, aby jej usługa trafiła na niemal każdy dostępny system mobilny, to widać, że naprawdę się tam starają pozyskać klienta.

Bez wątpienia SugarSync ma sporo zalet, którymi może konkurować z Dropboxem, czy SkyDrive, niemniej jednak wciąż chmura ta nie jest kompatybilna z wieloma aplikacjami, których używam na co dzień, a sam manager na Windowsa jest mi zbędny, wolę synchronizowane pliki trzymać w jednym folderze. Niemniej jednak trzymam kciuki za SugarSync, bo podoba mi się ich podejście UI.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu