Felietony

A mówią, że nie ma fajnych gier na BlackBerry

Grzegorz Ułan
A mówią, że nie ma fajnych gier na BlackBerry
8

Użytkownicy telefonów z Androidem, WP czy iOS zapewne ze zdziwieniem czytają takiego newsa. Ale wierzcie mi, w BlackBerry App World dobrych gier jak na lekarstwo. Amatorzy Pokera czy Blackjacka wprawdzie nie mają co narzekać, ale już o bardziej grywalnych pozycjach można zapomnieć. Na domiar złego...


Użytkownicy telefonów z Androidem, WP czy iOS zapewne ze zdziwieniem czytają takiego newsa. Ale wierzcie mi, w BlackBerry App World dobrych gier jak na lekarstwo. Amatorzy Pokera czy Blackjacka wprawdzie nie mają co narzekać, ale już o bardziej grywalnych pozycjach można zapomnieć. Na domiar złego w świetle nowej odsłony BlackBerry OS 10, sytuacja może się już nie poprawić w tym temacie.

Okazuje się jednak, że są developrzy (XiMAD), którzy nie zapomnieli o dotychczasowych użytkownikach BB i udostępnili świetną grę Brain Cube Reloaded.

Co prawda gra jest już dostępna od jakiegoś czasu, ale ostatnia aktualizacja sprawiła, iż nie odróżnimy jej od wersji na inne systemy. Świetna grafika, grywalność i oprawa muzyczna sprawia, że chyba po raz pierwszy tak się wciągnąłem w mobilną gierkę. Przy żadnej z wersji Angry Birds nie spędziłem tyle czasu, co z Brain Cube.

To, co najbardziej wciąga, to fakt, że rozgrywka nie jest banalna, wraz z każdym kolejnym poziomem musimy coraz bardziej wysilać nasze komórki, by dojść z naszą kostką do wyznaczonego miejsca. Czasem jest tak trudno, że żałuję tylko, iż brakuje w niej stopowania w konkretnym miejscu, bo nie jestem w stanie ukończyć poziomu, a po powrocie do gry, trzeba go zaczynać od nowa.


http://youtu.be/BVKXcOKVkwE

Polecam tę pozycję wszystkim użytkownikom poniższych systemów, jeśli nie trafiliście na nią wcześniej, zapewni Wam ona wiele godzin przedniej zabawy.

- BlackBerry
- iOS
- Android
- Windows Phone

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileGryBlackBerry