Telekomy

Jak zrobić lepszą ofertę bez podnoszenia cen? Ten operator to potrafi

Grzegorz Ułan
Jak zrobić lepszą ofertę bez podnoszenia cen? Ten operator to potrafi
26

Mobile Vikings udowadnia właśnie, że da się uatrakcyjnić ofertę, zwiększając liczbę gigabajtów, bez podnoszenia cen. Dorzuca też nowy, tańszy pakiet subskrypcji, dla osób z mniejszym zapotrzebowaniem na transfer danych.

Zwykle, nasi operatorzy wprowadzane podwyżki w ofertach komórkowych, "przykrywają" istotnym zwiększeniem limitu gigabajtów w danym pakiecie - czy tego potrzebujemy czy nie, musimy wówczas dopłacić od 5 zł do 10 zł. Dzieje się tak głównie w abonamentach komórkowych z umową na 2 lata, zgodnie z zasadą - "więcej za więcej".

Z kolei w ofertach bez umowy, czyli w ofertach na kartę czy subskrypcjach, zaczęło się przyjmować,- tak mowa tu konkretnie o Orange Flex, by te najtańsze pakiety usuwać, tym samym zmuszając klientów z nich korzystających do przejścia na droższe pakiety. W przypadku Orange Flex w ostatnim roku miało to miejsce aż dwa razy - najpierw zniknął pakiet za 25 zł miesięcznie, a ostatnio za 30 zł miesięcznie. Tak więc teraz najtańszy jest pakiet za 35 zł, z limitem transferu danych na poziomie 45 GB.

Mobile Vikings - więcej GB w tej samej cenie

Jak to zrobił teraz Mobile Vikings? Zerknijmy najpierw na wcześniejszą ofertę, gdzie do wyboru mieliśmy dwa pakiety subskrypcji za 35 zł z limitem transferu danych 60 GB oraz za 45 zł z limitem 80 GB.

W nowej ofercie subskrypcji, nie dość, że w dotychczasowych dwóch pakietach Mobile Vikings zwiększyło limit transferu danych, i to o aż odpowiednio 60 GB i 100 GB - bez podnoszenia ceny, to dla osób, które nie potrzebują tak dużego limitu, udostępnił nowy tańszy pakiet za 30 zł miesięcznie z limitem 80 GB, czyli tyle, co było dotychczas w planie za 45 zł miesięcznie!

Już nie Subskrypcja 60, a Subskrypcja 120 (w tym 8,29 GB w UE). I nie Subskrypcja 80, a Subskrypcja 180 (w tym 10,66 GB). Bez zmian u Vikingów pozostaje brak umów, darmowa kumulacja we wszystkich planach, czyli przechodzenie niewykorzystanych gigabajtów na kolejne miesiące, 5G i eSIM.

W każdym z tych pakietów, dostępne mamy takie opcje jak:

  • dostęp do technologii 5G i eSIM,
  • darmową kumulację GB,
  • pakiet GB do wykorzystania w roamingu w UE,
  • no limit na rozmowy, SMS-y i MMS-y w Polsce i w roamingu w UE,
  • brak umowy i zobowiązań.

Jeśli chodzi o kumulację niewykorzystanego transferu danych (z pewnością wiele osób teraz z niego skorzysta), w Mobile Vikings nie można go zbierać w nieskończoność, jak w Orange Free na kartę, ale górny limit jest ustawiony dość wysoko - na prawie 1 TB.

Na dziś, z usług tego operatora wirtualnego (działają na nadajnikach Play), korzysta ponad 100 tys. klientów - to dość dobry wynik, dużo niższy niż submarki „wielkiej czwórki”, no ale imponujący, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że udało się go osiągnąć bez wsparcia dużych marek.

Na koniec z kronikarskiego obowiązku, jak już wywołałem do tablicy Orange muszę wspomnieć, iż nie tylko Mobile Vikings kieruje się zasadą „więcej za tyle samo”. Podobną politykę już od dekady stosuje submarka Orange - nju mobile. Szkoda, że nieco inne podejście ma Orange Flex.
Źródło: Mobile Vikings.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu