Aplikacje webowe

Strona www jednym kliknięciem? Proszę bardzo - Strikingly.com

Grzegorz Ułan
Strona www jednym kliknięciem? Proszę bardzo - Strikingly.com
33

Zanim "zjedziecie" ten pomysł za psucie rynku, uprzedzę, że niekoniecznie tak trzeba odbierać takie projekty. Nie każdy potrzebuje profesjonalnych rozwiązań do prezentacji siebie czy swoich dokonań w Internecie. Zwłaszcza, jeśli mówimy o ich początkach, pierwszych krokach w sieci. Kiedy instalac...

Zanim "zjedziecie" ten pomysł za psucie rynku, uprzedzę, że niekoniecznie tak trzeba odbierać takie projekty. Nie każdy potrzebuje profesjonalnych rozwiązań do prezentacji siebie czy swoich dokonań w Internecie.

Zwłaszcza, jeśli mówimy o ich początkach, pierwszych krokach w sieci. Kiedy instalacja darmowych CMS-ów na serwerze to bariera nie do przejścia, nie mówiąc już o przygotowaniu graficznej oprawy dla swojej strony czy wizytówki, której nie wstydziłby się pokazać szerszej publice.

Strikingly.com to serwis, właśnie dla tych użytkowników, gdzie szybko i bez większej wiedzy na temat tworzenia stron mogą sobie przygotować własną stronę, wizytówkę czy portfolio.

Na początek dla totalnych leniwców, strona www stworzona jednym kliknięciem, dosłownie. Pod warunkiem, że mamy uzupełniony profil na Facebooku. Po autoryzacji dostępu do naszego profilu w sekundę mamy już gotową wizytówkę z danymi, które podaliśmy na FB.

U mnie to wygląda dość skromnie, nie za dużo danych podaje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by je uzupełnić już w edycji naszej wizytówki. Każdy element jest edytowalny, można też dodawać kolejne.

W każdej chwili możemy podejrzeć wynik naszej pracy i wyświetlanie strony na dowolnym urządzeniu.

Dla osób, którym to nie wystarcza lub pomysł z pobieraniem danych z FB jest nie na rękę, na stronie głównej serwisu możemy skorzystać z bardziej zaawansowanych szablonów do tworzenia takich stron. Mamy tu kilkadziesiąt propozycji podzielonych na trzy kategorie.

Strony firmowe

Prywatne wizytówki

Portfolio

Ta ostatnia pozycja powinna przypaść do gustu początkującym fotografom. Dostępne szablony wyglądają naprawdę profesjonalnie i po dostosowaniu ich do swoich potrzeb oraz wypełnieniu własną treścią mogą stać się dla nich interesującą formą prezentacji swoich osiągnięć.

Wszystkie elementy są gotowe do edycji i zmiany, łącznie z formularzem kontaktowym.

To wszystko dostępne jest w darmowej wersji konta. Rzecz jasna z ograniczeniami w postaci tylko jednej strony w domenie serwisu i przepustowości 5GB. Jeśli chcemy stworzyć stronę i podpiąć pod nią własną domenę z nieograniczonym transferem czy innymi dodatkami, trzeba za tę przyjemność już dopłacić.

Strona główna Strikingly.
Bezpośredni link do założenia wizytówki via Facebook.
Strony innych użytkowników, po zalogowaniu można użyć do swoich potrzeb wykorzystane przez nich szablony.
Prezentowane we wpisie portfolio dla fotografa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu