Aplikacje webowe

Radio dla geeków, czyli magia czarnego ekranu z muzyką w tle

GU
Grzegorz Ułan
25

Magia czarnego ekranu powoli zaczyna ogarniać i aplikacje webowe. Kto kiedyś zasmakował pracy w terminalu, nie będzie narzekał, zwłaszcza, że to też przednia zabawa i fajny efekt. Po poprzednim projekcie, który opisywałem o nazwie Koding, teraz w drugiej zakładce możemy umilić sobie kodowanie, słuch...

Magia czarnego ekranu powoli zaczyna ogarniać i aplikacje webowe. Kto kiedyś zasmakował pracy w terminalu, nie będzie narzekał, zwłaszcza, że to też przednia zabawa i fajny efekt. Po poprzednim projekcie, który opisywałem o nazwie Koding, teraz w drugiej zakładce możemy umilić sobie kodowanie, słuchając muzyki i to bez zbytniego angażowania się w to, z serwisem cmd.fm.

Muzyka dobierana jest automatycznie z wybranego gatunku muzycznego, a pobierana z serwisu SoundCloud. Oczywiście wszystkie komendy wpisujemy w linii poleceń. Po wpisaniu komendy genres wyświetlą się nam wszystkie kategorie.

genres

Teraz wystarczy wybrać swój ulubiony gatunek i wpisać w linii poniżej, na przykład play pop. Osobiście lubię zaskoczenie w temacie proponowanych kawałków muzycznych i muszę przyznać, że tutaj bardzo fajny zestaw jest dobierany.

play

Po uruchomieniu odtwarzania wybranej pozycji wyświetla się opis aktualnie odtwarzanego utworu wraz z czasem do zakończenia. Pod spodem natomiast mamy dyskusje użytkowników. Możemy w niej uczestniczyć, komenda comment lub wyłączyć comments off, co chyba większość z Was zrobi, mając tę kartę po prostu w tle innych, na których aktualnie pracujecie.

help

Wszystkie dostępne komendy znajdziecie pod hasłem help. Jak widać mamy tu całe spektrum możliwości, które robi wrażenie, jak na odtwarzacz radia w przeglądarce. Nie zabrakło też opcji tworzenia własnych playlist jak i dzielenia się nimi ze znajomymi. Wpisywane komendy są zapamiętywane, tak jak w terminalu i dostępne w historii pod strzałkami: góra-dół, tak więc nie ma konieczności każdorazowego wpisywania wprowadzanych już wcześniej komend.

Pozostaje mi już tylko życzyć Wam miłego słuchania i zapraszam na stronę cmd.fm. Zaznaczę jeszcze, że zakładanie kont w serwisie nie jest warunkiem koniecznym do korzystania z jego zasobów.

Źródło: Hacker News.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

soundcloudRadio