Internet

Strona lotniska w Modlinie zhakowana

GU
Grzegorz Ułan
25

Rzadko mamy możliwość na żywo podejrzeć stronę, która została właśnie przejęta. Zwykle właścicielom takich stron udaje się szybko przywrócić stronę do życia, zwłaszcza dużym podmiotom. Do takich z pewnością należy lotnisko w Modlinie, którego strona została właśnie przejęta.

Przejęcie nastąpiło prawdopodobnie godzinę temu, o czym poinformowała na swoim fanpage na Facebooku grupa Typical Idiot Security.

Pierwszy informację o przejęciu podał serwis Fly4free.pl. Mimo upływu takiego czasu, nadal strona lotniska w Modlinie jest podmieniona przez hakerów.

To przykre, że tak duża instytucja nie ustrzegła się przed takim incydentem. Zwłaszcza, że dotyka on również pasażerów, którzy aktualnie chcieliby sprawdzić rozkład lotów, a taki obrazek może wzbudzić ich niepokój. Miejmy nadzieję, że hakerom udało się jedynie dostać do serwisu i nie złamali innych zabezpieczeń lotniska.

Aktualizacja 12:26

Aktualnie na stronie lotniska pojawił się komunikat "Website under construction", ale już raz takowy się pojawiał wcześniej i po chwili wracała wersja z diabłem w tle. Rzeczniczka lotniska, Jolanta Grus zapewniła serwis Bankier.pl, że trwają prace nad usunięciem "awarii".

Kilka godzin temu zaatakowano serwer firmy, która hostinguje nam stronę internetową. Dotyczy to tylko i wyłącznie strony. Jeśli chodzi o serwery portu lotniczego, to są one zabezpieczone. Bezpieczeństwo lotniska jest zapewnione. Pasażerowie zostali pozbawieni tylko i wyłącznie dostępu do informacji, jakie pozyskuje się ze strony. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zaangażujemy infolinię i Facebooka. Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu