Filmy

Streep, Oldman i Banderas w filmie o głośnym skandalu Panama Papers na Netfliksie

Weronika Makuch
Streep, Oldman i Banderas w filmie o głośnym skandalu Panama Papers na Netfliksie
2

Kiedy powstają takie filmy, warto jest je obejrzeć, chociażby dla ekipy, która przy nich pracowała!

Już niedługo dostaniemy kolejny film od Netfliksa. Pralnia opowie o prawdziwych wydarzeniach zwiążanych z odkryciem globalnego skandalu wokół Panama Papers (lub jak kto woli Kwitów z Panamy). Będziemy mieli okazję zobaczyć, jak diabelnie zdolni prawnicy pomagają bogaczom zachować imponujący status materialny, stosując przy tym rozmaite sztuczki i oszustwa. Problem zrobi się wtedy, gdy ktoś się tymi brudami zainteresuje. Kto by pomyślał, że wiekowa wdowa, która rozpocznie węszenie wokół matactw, może tyle namieszać?

Pralnia pojawi się na Netfliksie 18 października

Nie mogę doczekać się premiery filmu głównie przez wzgląd na ekipę, która przy nim pracowała. Pralnię wyreżyserował Steven Soderbergh (The Knick, Erin Brockovich), któremu zdarzyło się już zapowiadać przerwanie kariery. Za scenariusz zabrał się Scott Z. Burns (Ultimatum Bourne'a, Panaceum). Z równie dużą przyjemnością patrzę na obsadę aktorską. W filmie wystąpią m.in. Meryl Streep (Godziny, Diabeł ubiera się u Prady), Gary Oldman (Leon zawodowiec, Piąty element), Sharon Stone (Nagi instynkt, Kasyno), David Schwimmer (Przyjaciele, Kompania braci),  Antonio Banderas (Desperado, Filadelfia) i Alex Pettyfer (Bestia, Magic Mike). To się przecież musi udać!

Eddie Murphy znów będzie bawił w komediach. Zwiastun Dolemite Is My Name od Netfliksa

W amerykańskich kinach produkcja pojawi się 27 września. O polskich niestety nic nie wiadomo. Nie ma się co jednak martwić, ponieważ już 18 października Pralnia pojawi się na Netfliksie, gdzie będziemy mogli ją śmiało obejrzeć. Wszystko zapowiada się bardzo ciekawe. Sam zwiastun również wygląda obiecująco. Nawet plakat mi się podoba! Jestem nad wyraz pozytywnie nastawiona do tej produkcji, więc z całego serca liczę na to, że z jakiegoś dziwnego powodu nie poczuję ogromnego zawodu po obejrzeniu Pralni.

Najdroższy serial Netflix wraca a w nim duże zmiany. Szczegóły 3. sezonu The Crown

Afera dotycząca Kwitów z Panamy wybuchła na podstawie 11,5 miliona dokumentów wewnętrznych z Mossack Fonseca, powstałych między 1970 a 2016 rokiem. Poufne dokumenty ujawniały dane z tak zwanych rajów podatkowych, z dobrodziejstw których korzystało wiele milionerów. Do informacji dotarł niemiecki dziennik Süddeutsche Zeitung, który współpracował z dziennikarzami z całego świata, dokładnie je analizując. Śledztwo było prowadzone pod egidą Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych. Samo wydarzenie jest bardzo ciekawe i jest warte przypomnienia oraz dodatkowych analiz. Wszystko działo się przecież od 2016 roku, czyli całkiem niedawno, a mogłoby się zdawać, że wszyscy już o wszystkim zapomnieli.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu