Filmy

Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie w dokumencie od HBO. Zwiastun filmu o Diego Maradonie

Weronika Makuch
Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie w dokumencie od HBO. Zwiastun filmu o Diego Maradonie
0

Nawet osoby kompletnie nieznające się na piłce nożnej, wiedzą, kim jest Diego Maradona. Teraz dostaną okazję poznać go bliżej.

HBO stworzyło dokument na temat słynnego piłkarza z Argentyny, który można oglądać w polskich kinach od 19 lipca. HBO premierę zapowiedziało na 1 października. Nie wiemy jeszcze, czy produkcja będzie dostępna w Polsce. Gdy tylko informacja się potwierdzi, dodamy stosowną informację. Produkcję oparto na ponad 500 godzinach ekskluzywnych nagrań z osobistego archiwum Maradony. Zapowiada się prawdziwa gratka dla fanów sportowca.

HBO udostępni film 1 października

Reżyserem dokumentu jest Asif Kapadia, co bardzo dobrze wróży samemu filmowi. Kapadia stworzył do tej pory m.in. dokument o Amy Winehouse pod tytułem Amy oraz dokument pod tytułem Senna, opowiadający o brazylijskiej legendzie Formuły 1. Za oba te filmy zdobył masę nagród - w tym statuetki BAFTA oraz Oscara. Sam reżyser zainteresował się stworzeniem filmu o piłkarzu w okolicach 2012 roku. Teraz dzieło jest już gotowe, a krytycy i widzowie, którzy mieli już okazję widzieć film na jednym z pokazów są bardzo zadowoleni. Wedle opisów produkcja pokazuje zarówno budowę jak i upadek wielkiej legendy piłkarskiej sposób, który zapiera dech w piersiach.

Najlepsze dokumenty – zestawienie filmów i seriali dokumentalnych

Diego Maradona przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza w historii. W plebiscycie na najlepszego zawodnika XX wieku, który odbył się na oficjalnej stronie FIFA uzyskał 53% głosów. W trakcie swojej kariery udało mu się zdobyć z drużynami, dla których grał, liczne trofea. To on w 1986 roku w trakcie Mundialu na ćwierćfinałowym meczu, w którym Argentyna grała z Anglią, strzelił słynnego gola, pomagając sobie ręką. Strzał został uznany, a samo wydarzenie do dziś uznawane jest za jednej z większych skandali i pomyłek w historii piłki nożnej.

Co lepsze – piłka nożna, czy lekkoatletyka? Tylko się nie pozabijajcie

Film opowiada historię Maradony od momentu, w którym dołączył do Neapolu w 1984 roku za rekordową opłatę po swoim pierwszym Pucharze Świata dla Argentyny. Zarówno fani słynnego piłkarza jak i osoby niezaznajomione z jego karierą i tym sportem, będą miały okazję śledzić kolejne lata jego kariery, które były przeplecione wielkimi wzlotami jak i spektakularnymi upadkami. Wiceprezes wykonawczy HBO Sports przyznał, że nie może doczekać się momentu, w którym ten - jego zdaniem - przełomowy film dokumentalny zostanie ukazany zainteresowanym widzom na całym świecie. Dla wielkich fanów haratania w gałę to będzie na pewno ważna produkcja.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu