Aplikacje mobilne

Strava z ważną aktualizacją. Użytkownicy wkrótce skorzystają z map 3D

Patryk Koncewicz
8

Korporacja kontynuuje pochłanianie kolejnych startupów. Dzięki przejęciu Fatmap użytkownicy Stravy zyskają nowe funkcjonalności.

Strava – popularna aplikacja dla sympatyków różnego rodzaju aktywności sportowych – wkrótce otrzyma nową aktualizację. Skorzystają z niej kolaże górscy, biegacze czy fani pieszych wędrówek, bo mapy w apce już niebawem będą wyświetlać się w 3D.

Strava zintegruje się z użytkownikami Fatmap

Polecamy na Geekweek: Coca-Cola może stworzyć własny smartfon! Przynajmniej nie nabawimy się cukrzycy

Korporacja odpowiedzialna za Stravę ogłosiła dziś zakup firmy Fatmap, która wprowadziła na rynek aplikację oferującą mapy 3D dla sportów na świeżym powietrzu. To kontynuacja strategii polegającej na wykupywaniu mniejszych startupów, tak jak stało się to w ubiegłym roku, gdy Strava przejęła Recover Athletics – aplikację koncentrującą się na profilaktyce urazów.

Źródło: Fatmap

Fatmap może pochwalić się całkiem pokaźną bazą użytkowników (ponad półtora miliona), którzy zostaną zintegrowani z aplikacją Stravy, dzięki czemu będą mogli korzystać z tras 3D bezpośrednio podczas uprawiania sportów. Funkcjonalność ma być dostępna zarówno dla bezpłatnych użytkowników jak i subskrybentów, ale z oczywistych względów ta druga grupa będzie nieco bardziej uprzywilejowana, otrzymując w ramach abonamentu większą ilość map oraz lepsze funkcje planowania tras.

Proces integracji ma potrwać jeszcze kilka miesięcy, ale przedstawiciele Stravy zakładają, że mapy 3D w aplikacji będą dostępne maksymalnie w połowie roku.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news