Aplikacje mobilne

Na tą nowość czekałem od dawna. Jedno konto WhatsApp na kilku telefonach

Mirosław Mazanec
Na tą nowość czekałem od dawna. Jedno konto WhatsApp na kilku telefonach
1

W końcu zniknie jedno z bardziej denerwujących ograniczeń komunikatora. Meta zdecydowała się wprowadzić możliwość jednoczesnego używania konta na czterech urządzeniach.

WhatsApp jest jednym z moich podstawowych narzędzi – korzystam z niego codziennie tak w pracy jak i w kontaktach ze znajomymi. Problem w tym, że mam dwa smartfony – z numerem prywatnym i służbowym. A WhatsApp mogłem mieć tylko na jednym z nich. Siłą rzeczy chcąc nie chcąc, stawał się on moim głównym narzędziem.

Oczywiście nie jest to tylko mój problem a wielu użytkowników tej popularnej aplikacji. Inne komunikatory nie mają takich ograniczeń – Messengera można używać jednocześnie na wielu urządzeniach.

Wygląda jednak na to, że problem w końcu zostanie rozwiązany. Już teraz użytkownicy którzy są beta testerami mogą zainstalować wersję 2.22.24.18. Wprowadza ona tzw. tryb towarzyszący, który umożliwia skojarzenie kolejnego telefonu z kontem głównym. Maksymalnie będzie można z nim połączyć cztery urządzenia. Będziemy mieli na nich dostęp do wszystkich zwykłych funkcji oraz szyfrowania wiadomości.

Tryb towarzyszący aktywuje się, przechodząc do menu opcji na ekranie rejestracji i wybierając „Połącz urządzenie” z menu rozwijanego.

Po połączeniu konta WhatsApp z nowym telefonem historia czatów zostanie automatycznie zsynchronizowana. Ponieważ jest to wersja beta, niektóre funkcje mogą nadal nie być dostępne, na przykład możliwość wyświetlania lokalizacji na żywo oraz zarządzania listami transmisji i naklejkami.

Kiedy można spodziewać się, że funkcja zagości u wszystkich użytkowników? Proces aktualizacji ma przebiegać stopniowa, ale jak czytamy na stronie wabetainfo.com można się jej spodziewać w najbliższych tygodniach.

Meta przygotowała dla użytkowników WhatsApp również inne nowości. To możliwość łączenia czatów grupowych w większe struktury i prostego przełączania się pomiędzy nimi. Zwiększona zostanie również ilość osób w grupie do 1024.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news