Netflix

Vecna powróci i to Ty nim pokierujesz. Stranger Things z własną grą VR

Patryk Koncewicz
Vecna powróci i to Ty nim pokierujesz. Stranger Things z własną grą VR
0

Już niebawem będziemy mogli spojrzeć na miasteczko Hawkins z oczu głównego antagonisty. Wszystko dzięki nachodzącej grze VR.

Netflix świętował wczoraj obchody dnia Stranger Things, czyli jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Oprócz zdradzenia tytułu pierwszego odcinka ostatniego sezonu i masy smaczków dla fanów serii zapowiedziano także nową grę, opartą na fabule hitowego serialu Netfliska.

Zemsta Vecny w VR

Jeśli oglądaliście Stranger Things to postać Vecny zapewne nie jest wam obca. Główny antagonista, pociągający za sznurki od pierwszego odcinka, zaliczył w najnowszym sezonie srogą porażkę, ale to nie koniec jego niecnych zamiarów.

Na powyższym zwiastunie widzimy gameplay z oczu Vecny i międzywymiarową podróż, na jaką skazała go obdarzona mocami Jedenastka. Tytuł powstaje we współpracy Netfliska i Tender Claws, czyli niewielkiego studia, które ma już na koncie kilka tytułów z rozgrywką w rozszerzonej rzeczywistości. Developerzy opisują ją jako psychologiczną grę akcji z elementami horroru, a głównym celem będzie zapanowanie nad umysłami mieszkańców Hawkins i dokonanie zemsty na głównej bohaterce serialu.

Gra ma ukazać się zimą 2023 na wiodące platformy VR i to niestety tyle jeśli chodzi o szczegóły, które możemy teraz zdradzić.

Podczas obchodów Stranger Things Day Netflix wyciągnął w końcu z szafy zakurzone Stranger Things: Puzzle Tales. Gra debiutowała na urządzenia mobilne w 2021 roku, jednak szybko została usunięta, po tym jak platforma zadecydowała o wejściu na rynek gamingowy.

Źródło: Netflix

Tytuł został zaktualizowany o nowe postacie i poziomy. Stranger Things: Puzzle Tales możecie pobrać ponownie pod tym adresem, ale gra wymaga do działania aktywnej subskrypcji abonamentu.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news