Gry

Strafield z nową datą premiery. Kiedy zagramy w najbardziej wyczekiwane RPG roku?

Kamil Świtalski
Strafield z nową datą premiery. Kiedy zagramy w najbardziej wyczekiwane RPG roku?
1

"Starfield" to gra, która ma zrewolucjonizować gatunek gier RPG. Zapowiedzi są huczne i szumne, oczekiwania ogromne, a oczekiwanie na nią... wciąż się wydłuża. Twórcy kolejny raz przesuwają datę premiery.

Starfield dopiero jesienią. Bethesda podaje nową datę premiery

Bez wątpienia "Starfield" jest jedną z najgorętszych tegorocznych premier. W kwestii RPG, Bethesda od lat wyznacza standardy i pokazuje że wie co robi. Dlatego też osadzone w fikcyjnym wszechświecie przygody już teraz rozbudzają wyobraźnię gracz. Eksploracja kosmosu, odkrywanie planet, wchodzenie w interakcje z innymi postaciami i regularne podejmowanie decyzji które zmienią bieg tamtejszej historii pobudza wyobraźnię. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że Starfield ma być pierwszą nową marką Bethesdy od wielu, wielu lat — i tworzoną od podstaw z myślą o nowej generacji konsol. Bez kolejnego rozkroku i uprzejmości w stronę starych urządzeń. Niestety, kolejne przesunięcia premiery nie napawają optymizmem...

Jeżeli liczyliście że zagracie w Starfielda jeszcze w pierwszej połowie tego roku, to nie mam dobrych wiadomości. Przedstawiciele studia oficjalnie ogłosili dziś, że gra trafi do sklepów 6 września 2023. Na osłodę tej gorzkiej wiadomości jednak, Todd Howard zaprosił na prezentację poświęconą grze, która ma mieć miejsce już 11 czerwca.

Wówczas to mamy zobaczyć grę w pełnej krasie i poznać więcej szczegółów z nią związanych. Niestety, taki już urok ogromnych projektów, których dopieszczenie wymaga setek godzin pracy całego sztabu ludzi — a znając życie... i tak pierwszymi fanowskimi nagraniami będą te ze zlepkami zabawnych bugów, jakie napotkali podczas swoich przygód. Mimo wszystko Starfield jest jedną z tych gier, ku którym zwrócone są oczy graczy na całym świecie, a mówienie o nim jako o "Skyrimie w kosmosie" pobudza wyobraźnię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news