Mobile

Stolik, szafka, biurko - dowolny mebel z IKEA będzie bezprzewodowo ładował gadżety

Tomasz Popielarczyk
Stolik, szafka, biurko - dowolny mebel z IKEA będzie bezprzewodowo ładował gadżety
11

IKEA ma ambitny plan - zaoferować swoim klientom dowolny mebel z wbudowanym bezprzewodowym ładowaniem. Nowa oferta ma się pojawić w sklepach jeszcze tej wiosny. Czy to oznacza, że wreszcie ten sposób ładowania urządzeń mobilnych wejdzie pod strzechy? IKEA niebawem rozszerzy swoją ofertę o całą ga...

IKEA ma ambitny plan - zaoferować swoim klientom dowolny mebel z wbudowanym bezprzewodowym ładowaniem. Nowa oferta ma się pojawić w sklepach jeszcze tej wiosny. Czy to oznacza, że wreszcie ten sposób ładowania urządzeń mobilnych wejdzie pod strzechy?

IKEA niebawem rozszerzy swoją ofertę o całą gamę mebli i akcesoriów wyposażonych w moduły bezprzewodowego ładowania. Trzon będą tutaj stanowiły różnego rodzaju szafki i stoliki. Najbardziej efektownie wyglądają jednak lampki z wbudowanymi tego typu rozwiązaniami. Całość dopełnią proste, obudowane w drewno podkładki z miejscami na jedno lub trzy urządzenia. Na tym jednak nie koniec.

IKEA będzie ponadto sprzedawać specjalne moduły oraz końcówki do wiertarek, za pomocą których w dowolnym meblu zainstalujemy moduł ładowania bezprzewodowego. Ceny wydają się całkiem przystępne, bo za ładowarką będzie trzeba zapłacić 30 dol., a za wiertło - 5 dol. Każdy zatem może zabawić się w montera i stworzyć we własnym domu kilka takich punktów, gdzie telefon czy tablet po odłożeniu będzie ładowany.

Rozwiązania stosowane przez firmę bazują na standardzie Qi, który jednak nie jest jedynym na rynku (choć najpopularniejszym). Istnieje zatem ryzyko, że część urządzeń nie będzie chciała z nim współpracować. Tutaj ratunkiem mają być specjalne etui dla iPhone'ów i Samsungów Galaxy (tych starszych), które zapewnią wsparcie dla Qi. Nie jest to jednak zbyt fajne rozwiązanie i wydaje się ostatecznością.

Choć jestem sceptyczny, jeśli chodzi o obecną formę ładowania bezprzewodowego (nadal uważam, że kabel jest wygodniejszy i daje więcej możliwości), to sam plan na zaoferowanie aż tak dużej liczby rozwiązań tego typu w atrakcyjnych wydaje mi się bardzo ciekawy. IKEA jeszcze tej wiosny uruchomi sprzedaż. Na polskiej stronie internetowej sklepu już możemy je znaleźć. Są też dostępne w sklepach w Polsce. Ktoś się wybiera na zakupy?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu